اخبار

اپل با استخدام مغز متفکر گوگل گام بزرگی در پیشرفت هوش مصنوعی برداشت

کالاسودا - کالاسودا- شرکت اپل با استخدام یکی از مدیران ارشد بخش تحقیقات هوش مصنوعی شرکت گوگل سعی دارد گام بلندی در راستای پیشرفت هوش مصنوعی در محصولات خود بردارد . استخدام جان جیاناندرا می تواند یک خبر بسیار خوب برای طرفداران بخش های مختلف شرکت باشد. بیشتر کمپانی های مشهور جهان سعی در استفاده از هوش مصنوعی در محصولات خود دارند و به موفقیت های بزرگی نیز رسیده اند . حال اپل و تیم کوک سعی دارند باز هم نشان دهند در تکنولوژی حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

بیشتر فناوری های مربوط به خودکار سازی امور و پیشبینی رفتار و نیاز های کاربران مبتنی بر هوش مصنوعی است که در این بین کمپانی گوگل بدون رقیب است . حال اپل سعی دارد با استخدام یکی از بزرگترین مهندسین گوگل بخشی از این بازی تکنولوژی را با موفقیت سپری کند .به نظر تیم کوک و کمپانی اپل توجه خاصی به وی دارند و بنا به گفته مسئولان شرکت کاپرتینو جیاناندرا یکی از ۱۶ نفری است که به طور مستقیم به تیم کوک مشاوره می دهد . ساعاتی پیش بود که شرکت گوگل جانیشن جان جیاناندرایی  را نیز مشخص کرد ، جان جیاناندرا از سال ۲۰۱۰ برای این کمپانی کار می کرد و حالا جانشین او یک جوان نوزده ساله است .

شرکت اپل در بخش های مختلف تکنولوژی همواره برترین کمپانی یا حداقل در نزدیکی رتبه اول قرار داشته است . حال با روی آوردن شرکت ها و غول های تکنولوژی در پیرامون هوش مصنوعی به نظر سعی دارد این بخش را در کمپانی خود تقویت کند تا با تمام مشکلات موجود بتواند جایگاه خود را حفظ کند.به نظر بیشتر تمرکز اپل پیشرفت دستیار صوتی سیری باشد سیری مدتی است از رقبای خود مانند دستیار صوتی آمازون و دستیار صوتی الکسا از دید فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی ضعیف تر عمل می کند . تاکنون بیشتر توجه اپل بر روی تلاش برای پیشرفت سیستم عامل خود بوده است اما با استفاده بیشتر برند ها از هوش مصنوعی شرکت اپل به خوبی می داند که برای بهترین ماندن در بازار حوزه فعالیت خود باید به سرعت تحقیقات خود را پیش ببرد. با تمام اتفاقات اخیر  می توان به این نتیجه رسید که اپل یکی از بزرگترین گام ها برای پیشرفت هوش مصنوعی را در کمپانی خود برداشت .

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

 

مطالب مرتبط

برو بالا