جذابیت خرید آنلاین با واقعیت افزوده

واقعیت افزوده (AR) قادر است هم در دنیای واقعی و هم در دنیای آنلاین، از سه روش تجربه‌ی خرید ملموس تری ایجاد کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، جذابیت خرید آنلاین را نمی‌توان انکار کرد؛ اما به دلایل زیادی مردم ترجیح می‌دهند به صورت حضوری از فروشگاه خرید کنند.

بر اساس گزارشی در سال 2021 در مورد وضعیت رفتار مصرف کننده، 33 درصد از پاسخ دهندگان خرید در فروشگاه‌های فیزیکی را ترجیح می‌دهند؛ زیرا دوست دارند کالا را لمس کنند و با آنها تعامل داشته باشند.

و این شکافی است که بین خرید آنلاین و فیزیکی وجود دارد.

در این میان واقعیت افزوده (AR) دنیای دیجیتال را در واقعیت فیزیکی قرار می‌دهد. هنگامی که این فناوری در تجربه خرید خرده‌فروشی پیاده‌سازی می‌شود، شکاف بین تجربه دیجیتال و فیزیکی را پر می‌کند.

واقعیت افزوده و ارتقای تجربه‌ی خرید

AR با قرار دادن اطلاعات تولید شده توسط رایانه در فضای فیزیکی، دیدگاه ما را نسبت به دنیای فیزیکی تغییر می‌دهد.

این فناوری در یک محیط تجارت الکترونیک که در آن زمینه فیزیکی بسیار مهم است، بسیار قدرتمند است.

منظور من از زمینه چیست؟

فرض کنید علاقه مند به خرید یک کاناپه جدید هستید. هنگام خرید مبلمان جدید باید به عوامل مختلفی توجه کنید. آیا کاناپه در فضای من جا می‌شود؟ آیا رنگ آن با دکوراسیون هماهنگ است؟

چه به کاناپه در یک فروشگاه فیزیکی نگاه کنید یا در یک عکس در فضای آنلاین، هنوز باید از تخیل خود استفاده کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این مبل برای نیازهای شما مناسب است یا خیر.

با استفاده از واقعیت افزوده، یک خریدار آنلاین می‌تواند کاناپه مورد علاقه خود را انتخاب کند، به سرعت اتاق خود را با دوربین تلفن خود اسکن کرده و به صورت بصری یک کاناپه در اندازه واقعی در اتاق خود قرار دهد.

AR و اثرات آن بر روانشناسی مصرف کننده

امروزه 100 میلیون مشتری با AR به صورت آنلاین و در فروشگاه‌ها خرید می‌کنند. این فناوری قدرتمند روان‌شناسی مصرف‌کننده را به سه روش متمایز تغییر می‌دهد:

تغییر مدل تجارت الکترونیک از یک تجربه فشاری به یک تجربه کششی باعث اعتماد بیشتر مصرف کننده می‌شود.

تصور کنید که بتوانید محصولات مختلفی مانند یک کاناپه، یک میز، یک لامپ از برندهای مختلف را با هم ترکیب کنید و آن‌ها در فضای اتاق نشیمن خود از طریق تلفن مشاهده کنید. شما تصمیم می‌گیرید که چه ویژگی مانند رنگ، شکل، اندازه برای شما مهم است. این تجربه کششی، قدرت را به دست مصرف کننده بازمی گرداند.

ارائه زمینه بصری به مصرف کنندگان قبل از خرید

در خرید یک کاناپه، لمس پارچه، نشستن روی کوسن‌ها برای آزمایش راحتی آن و به دست آوردن مقیاس آن مهم است و این زمینه بصری اهمیت دارد.

AR به مصرف‌کنندگان این فرصت را می‌دهد تا تجربه بصری غنی‌تری داشته باشند.

استفاده از AR در فروشگاه

علاوه بر فضای آنلاین می‌توانید از این تجربه‌ی خرید AR در فروشگاه‌های فیزیکی نیز استفاده کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها