اخبار

جراحی تخصصی با کمک هدست واقعیت مجازی HoloLens

جراحی تخصصی با کمک هدست واقعیت مجازی HoloLens|کالاسودا

کالاسودا - جراحی تخصصی با کمک هدست واقعیت مجازی HoloLens|کالاسوداکالاسودا_گروهی از جراحان انگلیسی موفق شدند  از طریق هدست واقعیت مجازی HoloLens  جراحی فوق العاده و تخصصی ترمیمی در ناحیه پار ا انجام دهند .

به نظر می رسد هدست های واقعیت مجازی از حالت فان و روزمرگی خارج شده اند و به سمت استفاده های مهم تر سوق پیدا کرده اند .برای مثال استفاده از این محصولات برای آموزش و خدمات پزشکی می تواند در سال جان هزاران نفر را نجات دهد .

جراحان تخصصی ترمیمی کالج لندن یکی از نخستین گروه جراحانی هستند که ریسک استفاده از هدست ها برای درمان را به جان خریده و البته سلامتی را به  بیمار باز گردانده اند . البته جالب است بدانید صحبت از یک بیمار نیست و جراحان موفق شده اند ۵ بیمار را به آغوش سلامتی باز گردانند .

اما شاید پرسش شما این باشد که روش جراحی و درمان چگونه بوده است ؟ در این روش از پای تمام بیماران  CT-SCAN   گرفته شد تا تصویری۳D  از استخوان ها و رگ های خونی در عضو مجروح فراهم شود.

سپس جراحان با کمک هدست واقعیت مجازی  HoloLens  اقدام به درمان بیمار را آغاز کردند . مهم ترین فایده استفاده از هدست واقعیت مجازی این بود که بیمار می تواند با کمک هدست ، درون پوست بیمار را نیز رصد کند .

hololen-surgeons|کالاسودااستفاده از این تکنیک در شرایطی که پزشک قصد دارد پوست و بافت های زیرین آن را رصد کرده و عضوی را به عضو دیگر پیوند بزند کاربرد دارد .به طور معمول این رگ ها با یک اسکنر ساده دستی پیدا می شدند . اما HoloLens  به جراح کمک می کند تا فرایند جراحی را با سرعت و دقت بالاتری انجام دهد .

با همه این ها و مزایای شگفت انگیز استفاده از هدست واقعیت مجازی Hololens  نمی توان فراموش کرد که این هدست فعلا در مرحله آزمایشی قرار دارد و تا اجرای جدی تر فاصله دارد .

مطالب مرتبط

برو بالا