جریمه‌ی 2.5 میلیارد پوندی در انتظار یوتیوب در انگلیس

0
564

یوتیوب با مالکیت گوگل متهم به نقض قوانین اتحادیه‌ی اروپا و انگلیس شده و اطلاعات کودکان زیر 13 سال را به صورت غیر قانونی جمع آوری کرده و به شرکت‌های تبلیغ کننده فروخته است. درصورت محکومیت باید 2.5 میلیارد پوند جریمه بپردازد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از dailymail، طبق اسناد، ادعا شده این شرکت داده‌های کاربران زیر 13 سال را بدون رضایت جمع آوری کرده و سپس آن‌ها را به شرکت‌های تبلیغاتی مغایر با قوانین انگلیس و اتحادیه اروپا فروخته است.

بی شک گوگل به این ادعا اعتراض خواهد کرد. در این راستا گوگل به یک سری تغییراتی که سال گذشته در یوتیوب اعمال کرده؛ مانند تنظیم اعلان‌ها به والدین، ​​محدود کردن جمع آوری داده‌ها و محدود کردن تبلیغات شخصی شده ؛ اشاره خواهد کرد.

آقای مک کان اعلام کرد که YouTube و گوگل هم قانون حفاظت از داده‌ها در انگلستان و هم مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا (GDPR) را نقض کرده‌اند. وی همچنین ادعا می‌کند که بدون رضایت والدین اطلاعات جمع آوری شده از کودکان به شرکتهایی مانند تولیدکنندگان اسباب بازی و شرکت‌های تبلیغاتی فروخته می‌شود.

این پرونده بر روی کودکانی متمرکز است که از ماه می سال 2018 و از زمانی که قانون محافظت از داده‌ها قانونی شد، YouTube را تماشا کرده‌اند و توسط کمپین‌های حریم خصوصی دیجیتال Foxglove و شرکت حقوقی Hausfeld پشتیبانی می‌شود.

یوتیوب این ادعاها را رد کرد و اعلام کرد که ما در راستای حفاظت از حریم خصوصی کودکان اقداماتی زیادی انجام داده‌ایم. یوتیوب جای کودکان نیست و فرزندان شما می‌توانند از YouTube Kids استفاده کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها