امکان جستجوی متن در عکس با کمک گوگل فوتوز ممکن می شود

0
198
امکان جستجوی متن در عکس با کمک گوگل فوتوز ممکن می شود

آیا تاکنون برایتان پیش آمده است که عکس از یک متن گرفته اید و اکنون می خواهید آن متن را در اینترنت جستجو کنید؟ ما مطمئن نیستیم که بسیاری از شما به چنین ویژگی نیاز داشته باشید، اما خبر خوب این است که گوگل اعلام کرده است که در صورت استفاده از  اپلیکیشن گوگل فوتوز، این سرویس یک ویژگی جدید در بخش Lens گوگل دارد که به کاربران امکان جستجو در متن های مختلف درون عکس هایشان را نیز می دهد.

ویژگی جستجوی متن در عکس چگونه کار می کند؟

این بدان معناست که در صورت گرفتن عکس از یک سند چاپی یا یک صفحه از یک کتاب، در واقع قادر خواهید بود آن متن را جستجو کنید و اگر مشابه آن متن در اینترنت موجود باشد، می توانید آن را کپی و Paste کنید تا در صورت تمایل بتوانید آن را به راحتی دیجیتالی کنید تا راحت تر ان را بخوانید. این فناوری متکی بر فناوری تشخیص کاراکتر نوری است که در واقع یک فناوری جدید نیست، اما خوب است بدانید که سرانجام برای Google Photos عرضه شده است.

در حال حاضر، به نظر می رسد که این ویژگی برای دستگاه های اندرویدی در دسترس باشد، اما  هنوز برای افرادی که از سیستم عامل iOS استفاده می کنند موجود نیست. با این حال، گوگل به طور معمول برنامه های خود را از نظر ویژگی های موجود در هر دو سیستم عامل با هم حفظ می کند، بنابراین ما تصور می کنیم که گوگل سرانجام این ویژگی را به روز می کند تا کاربران iOS نیز بتوانند از آن بهره مند شوند.ویژگی جستجوی متن در عکس چگونه کار می کند؟

تشخیص کاراکتر نوری یا OCR چیست؟

گوگل لنز دارای فیلتر تشخیص کاراکتر نوری قدرتمند (OCR) است که می تواند متن را از هر تصویر بیرون بکشد. سرویس تهیه پشتیبان در این ماه موجود در Google Photos ، امکان جستجوی متن در تصاویر را اضافه می کرد. حساب رسمی این شرکت در توییتر بی سر و صدا این ویژگی را اعلام کرد. جستجو در Google Photos پیش از این می توانست اشیاء ، رویدادها و افراد یا حیوانات خانگی را تشخیص دهد (وقتی چهره های آنها برچسب خورده است.) در ضمن ، این برنامه داده های GPS را در تصاویر تعدیل می کند تا نمایش داده های موقعیت مکانی را امکان پذیر کند.

تصور می شود که دقت OCR به کیفیت و وضوح تصویر نیز بستگی داشته باشد. اگر عکس شما مبهم و تار است، ممکن است در مقایسه با یک عکس خوب و واضح شانس زیادی نداشته باشید ، بنابراین مسافت دوربین شما تا نوشته نیز مهم است و ممکن است روی کیفیت آن تاثیر بگذارد. بنابراین اگر از بیلبوردهای راه دور عکس می گیرد، متوجه این نکته باشید.تشخیص کاراکتر نوری یا OCR چیست؟

این ویژگی به چه کاری می آید؟

ویژگی جستجوی متن Google Photos برای اسناد ، پسوردهای  Wi-Fi و هر چیز دیگری که با گرفتن عکس ذخیره کرده اید ایده آل است. این ویژگی اکنون از سوی گوگل به مورد اجرا گذاشته شده است و ان روی چندین دستگاهی که بررسی کرده ایم کار می کرد. هنگامی که روی تصویر مورد نظر خود کلیک می کنید، Google به دکمه ای را در پایین به کاربران توصیه می کند تا با کلیک روی دکمه Lens به راحتی کپی و چسباندن متن را انجام دهند.این ویژگی به چه کاری می آید؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از