جمع آوری دکل های مخابراتی تهران

0
73

دکل های مخابراتی غیر مجاز در تهران جمع آوری می شوند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، تهران تعداد زیادی دکل مخابراتی دارد که دکل های غیر مجاز جمع می شوند.

دکل مخابراتی چیست؟

دکل‌های مخابراتی دکل‌هایی هستند که برای مقاصد مخابراتی از قبیل نصب دیش‌های ماکروویو، آنتن‌های رادیو، تقویت آنتن‌های موبایل، آنتن‌های بیسیم و… استفاده می‌شود.

جمع آوری دکل های مخابراتی تهران

تهران به عنوان یکی از شهرهای میزبان چند هزار دکل مخابراتی قرار است تعدادی از آن ها را حذف کند. در این باره، یک عضو شورای شهر  تهران اعلام کرده که ۷۰۰ مورد دکل مخابراتی غیرمجاز در سطح شهر وجود دارد که نسبت به جمع آوری برخی از آن‌ها اقدام شده و برخی دیگر هم به زودی جمع آوری خواهند شد.

ناهید خدا کرمی گفته که دکل‌های مخابراتی به چند دلیل از جمله نداشتن مجوز، قدیمی بودن و عدم رعایت فاصله استاندارد از ساختمان‌های اطراف جمع‌آوری می‌شوند. دکل‌هایی که در نزدیکی مدارس، مراکز آموزشی و یا بیمارستان‌ها قرار دارند، باید جمع‌آوری شوند.

طبق گفته او ممکن است که آنتن یا دکل مخابراتی از استحکام لازم برخوردار نباشد که این مشکل فنی است و بیشتر به آنتن‌هایی مربوط می‌شود که در گذشته بدون مجوز نصب شدند، چراکه آنتن‌های دارای مجوز همه استانداردهای موجود را رعایت می‌کنند.

خدا کرمی عنوان کرده که در برخی از موارد هم تمام ضوابط و استاندارد‌ها برای نصب دکل رعایت شده است، اما چون این موضوع برای اهالی محل بار روانی دارد و دچار استرس می‌شوند، با آن‌ها وارد مذاکره می‌شویم و اگر قانع نشوند دکل را جمع آوری می‌کنیم.

گفتنی است پیش از این نیز تعدادی از دکل های مخابراتی اپراتورهای تلفن همراه (BTS) ها نیز به دلیل مکان نامناسبی که نصب شده بودند از سوی شورای شهر تهران مورد اعتراض واقع شده بودند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها