جنگ چین و آمریکا بر سر هواوی

جنگ چین و آمریکا بر سر هواوی

در حالیکه گوگل هواوی را ممنوع الکار کرده، چین از این شرکت حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، به دنبال توقف همکاری شرکت گوگل با شرکت هواوی غول مخابراتی چین، دولت پکن اعلام کرد از طریق قانونی از حق و حقوق شرکت چینی هواوی دفاع خواهد کرد.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در واکنش به این اقدام شرکت گوگل به خبرنگاران گفت: چین با در نظر گرفتن این وضعیت، از شرکت های چینی با روش های قانونی حمایت خواهد کرد.

شرکت هواوی نیز به دنبال این اقدام شرکت گوگل در بیانیه ای اعلام کرد این شرکت سهم قابل توجهی در رشد و توسعه سیستم عامل آندروید در سراسر جهان داشته است.

این بیانیه می افزاید: ما همچنان به ساخت یک سیستم نرم افزاری ایمن و پایدار برای ارائه بهترین تجربه به کاربران در سطح جهان ادامه خواهیم داد.

یادآور می شود، شرکت آلفابت که شرکت اصلی گوگل به شمار می‌رود همکاری خود را با هوآوی تعلیق کرده است‌. بر این اساس گوشی‌های هوشمند هوآوی دیگر قادر نیستند نرم‌افزارهای گوگل را آپدیت کنند و نرم‌افزارهای مرتبط با گوگل را از دست خواهند داد‌. از سوی دیگر این امر به معنای قطع ارتباط هوآوی با سیستم‌عامل اندروید نیز محسوب می‌شود‌.

گفتنی است، آمارها از پیشتازی شرکت چینی هوآوی نسبت به شرکت آمریکایی اَپل حکایت دارند و از طرف دیگر هوآوی نزدیک به یک سوم بازار تجهیزات مخابراتی دنیا را در اختیار دارد و در حوزه ۵G نیز از پیشروترین شرکت های جهان به حساب می آید. این پیشرفت سخت افزاری و نرم افزاری شرکت های چینی سبب شده است که دونالد ترامپ سهم بازار خود را در خطر ببیند و بکوشد از هر راهی حتی با توسل به روش‌های نادرست با پیشرفت روز افزون فناوری شرکت‌های چینی مقابله کند.

هوآوی به تنهایی سالی ۱۱ میلیارد دلار قطعه و خدمات از شرکت‌های آمریکایی خریداری می‌کند، یعنی با اعمال تحریم‌ها و حذف هوآوی، مشاغل ده‌ها هزار آمریکایی به شکل مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار