جولیان آسانژ پرونده تقلب های توئیتری ترامپ را رو کرد

0
0
جولیان آسانژ پرونده تقلب های توئیتری ترامپ را رو کرد|کالاسودا

جولیان آسانژ پرونده تقلب های توئیتری ترامپ را رو کرد|کالاسوداکالاسودا_جولیان آسانژ ، سردبیر جنجالی وبسایت افشاگر ویکی لیکس با انتشار یک نامه خطاب به ریاست جمهوری ایالات متحده وی را متهم به تقلب های وسیع توئیتری در انتخابات ریاست جمهوری کرد .

در بخشی از این نامه آمده که ویکی لیکس فعالانه مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ را در توئیتر رصد کرده و اکنون مدارک پرشماری در اختیار دارد که وی با رقابتی ناسالم و به شدت کثیف نبض مخاطبان توئیتری را در دست گرفته است .

ماه ها پیش بود که وبسایت ویکی لیکس مدعی شده بود اسنادی در این خصوص در اختیار دارد، اما جالب است که آسانژ امروز را برای افشاگری در خصوص اطلاعات خود انتخاب کرده و نشریه The Atlantic بخش هایی از این پرونده تقلب را منتشر کرده است.

بخش هایی از این پیام ها مستقیما کنگره آمریکا را هدف قرار داده و نشان می دهند که داماد ترامپ پیام های مخرب،جهت دار و توهین آمیز بی شماری را بر ضد هیلاری کلینتون(رقیب دموکرات ترامپ) در فضای توئیتر منتشر می کرده .

این اطلاعات ، از به اشتراک گذاشتن پیام های گوناگون ضد کلینتون گرفته تا اطلاعاتی که به طور مستقیم از کمپین کلینتون سرقت می شده را شامل می شود .

جالب است که جولیان آسانژ برای آن که همه را مطمئن کند اطلاعاتش موثق است؛ حتی رمز عبور یک وب سایت موسوم به     anti-Trump PAC  را به  اشتراک گذاشت. وبسایتی که  نقض قوانین انتخاباتی توسط ترامپ را به شکل کامل در اختیار مخاطبان می گذارد .

اما چرا ویکی لیکس اکنون این اسناد را منتشر کرده است ؟

به نظر می رسد، جولیان آسانژ اولتیماتوم اولیه را با هدف،تهدید ترامپ و تاکید بر قدرت خود منتشر کرد. وی سپس در یک بازه زمانی کوتاه سعی کرد حق و حقوق شهروندی خود را از ایالات متحده باز پس گیرد .

اما موفق نشد .وی در حال حاضر در سفارت اکوادور در لندن، ساکن است و به نوعی از مصونیت سیاسی سفارت استفاده می کند.آسانژ از زمان دولت اوباما تحت پیگرد قانونی قرار گرقت و به کشورهای مختلفی از جمله  سوئد، انگلیس و استرالیا (موطنش) کوچ کرد .

اخیرا جولیان آسانژ در یک پیام مستقیم، از ترامپ درخواست کرده ایمیل های خود را برای عموم منتشر کند تا مردم نیز با اعمال مجرمانه و سیاه وی بیشتر آشنا شوند .

گرچه عمده این پیام رسانی ها یک طرفه است و پاسخی از سوی ترامپ منتشر نمی شود، اما آسانژ به افشاگری ها و ارسال پیغام های خود ادامه می دهد.

از سوی دیگر توئیتر مدعی شده آسانژ در حال شیطنت است و حجم توئیت های مخرب بسیار کمتر از ادعای آسانژ است . اما ویکی لیکس در پاسخ به این اتهام اعلام کرده در صورت نیاز مدارکی مستند بر علیه توئیتر نیز انتشار خواهد داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از