حاشیه های مدیرعامل جدید رایتل

0
192

رایتل مدیر عامل جدید خود را منصوب کرده اما رگولاتوری می گوید او وجاهت ندارد البته نذیر عامل جدید بدون توجه به نظر رایتل کار خود را ادامه می دهد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، اپراتور رایتل مینا مهرنوش را به عنوان مدیر عامل جدید خود منصوب کرد اما این اقدام از سوی رگولاتوری غیر قانونی خوانده شد.

چرا انتصاب مهرنوش غیر قانونی است؟

رگولاتوری در اطلاعیه ای چند دلیل را برای غیرقانونی بودن انتصاب مینا مهرنوش منتشر کرد:

۱- بر اساس پروانه‌های صادر شده از سوی رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم الاجراست و این موضوع در پروانه رایتل نیز با صراحت قید شده است.

۲- مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.

۳- علیرغم ادعای انتصاب مدیرعامل جدید از دو شهریور ماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام شده است.

۴- بر اساس مصوبه کمیسیون هرگونه انتصاب قبلی در خصوص مدیرعامل و اعضای هیات مدیره که در روزنامه رسمی ثبت شده باشد مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نمی‌باشد؛ که این موضوع در خصوص مدیر عامل جدید محقق نشده است؛ لذا با توجه به موارد فوق و به دلیل عدم رعایت مصوبه کمیسیون این انتصاب از نظر رگولاتوری فاقد وجاهت بوده و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. بدیهی در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه‌ای ایشان بر اساس مصوبه کمیسیون صورت پذیرد.

بی توجهی رایتل به رگولاتوری

اما رایتل واکنش نسبت به این اطلاعیه نشان نداد و مهرنوش معاونان خود را منتصب کرد.

مدیرعامل جدید اپراتور رایتل، امروز احکامی صادر کرده که بر اساس آن معاونان فعلی فنی شبکه و فناوری اطلاعات (CIO و CTO) رایتل برکنار و افراد دیگری به عنوان سرپرست و جایگزین آنان منصوب شده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از