نحوه بررسی حافظه قابل دسترس در آیفون و آیپد

0
۷۰
نحوه بررسی حافظه قابل دسترس در آیفون و آیپد

مشاهده حافظه قابل دسترس در آیفون و آیپد برای کاربران گوشی های هوشمند به خصوص گوشی های آیفون اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مطلب قصد داریم نحوه مشاهده فضای قابل دسترس در گوشی های هوشمند آیفون بپردازیم.

گوشی های نسل جدید آیفون معمولا حافظه داخلی بالایی را در اختیار کاربران قرار می دهند. با این وجود، شما نیاز دارید قبل از دریافت یک فیلم طولانی، یا زمانی که می خواهید عکاسی کنید، حافظه داخلی و حجم بودن آن را مورد بررسی قرار دهید. در این بخش قصد داریم تمام ابعاد این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

چطور حافظه باقی مانده گوشی هوشمند خود را مشاهده کنیم؟

برای پیدا کردن میزان فضای داخلی باقی مانده در گوشی های آیفون یا آیپد ها باید وارد بخش تنظیمات یا همان Settings گوشی های هوشمند شوید. در این بخش گزینه General را پیدا کنید و سپس روی iPhone Storage یا iPad Storage را تاچ کنید و وارد این بخش شوید.

در بالای صفحه نمایش بخشی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید فضای استفاده شده در آیفون یا آیپد را مشاهده کنید. برای پیدا کردن فضای موجود فضای مورد استفاده را باید از کل ظرفیت داخلی ذخیره سازی کم کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر حافظه داخلی دستگاه 64 گیگابایت است و با کم کردن 22 گیگابایت حافظه داخلی مورد استفاده شما حدود 42 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد که امکان ذخیره سازی در آن وجود دارد.

در پایین نیز یک گراف در اختیار شما قرار می گیرد که با استفاده از آن می توانید نحوه پر شدن حافظه داخلی در بخش های مختلف را بررسی کنید.

چطور حافظه باقی مانده گوشی هوشمند خود را مشاهده کنیم؟

چگونه فضای ذخیره سازی آیفون را خالی کنیم؟

اگر از کاربران گوشی های هوشمند آیفون یا آیپد هستید در نظر داشته باشید که از روش های مختلفی می توانید فضای ذخیره سازی دستگاه های خود را آزاد کنید. شایع ترین روش برای این موضوع حذف نرم افزار ها و تصاویر است. با این وجود اگر این روش را امتحان کرده اید پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

فعال سازی قابلیت iCloud Photos

iCloud Photos تمام عکس ها و ویدئو ها را می توانید به طور اتوماتیک در آیکلود ذخیره کند و تصاویر و ویدئو های قدیمی را از حافظه داخلی حذف کند. این رویه زمانی رخ می دهد که حافظه داخلی دستگاه شما پر شده است و شما می توانید با دانلود مجدد محتوا از آیکلود در هر زمانی بهره مند شوید.

برای فعال کردن این قابلیت باید به بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود بروید و به بخش Photos وارد شده و گزینه iCloud Photos را فعال کنیم. برای سیستم عامل های iOS 12 به قبل گزینه ای به عنوان iCloud Photo Library وجود دارد. سپس اطمینان پیدا کنید گزینه Optimize iPhone Storage انتخاب شده است.

به طور کلی با استفاده از این روش می توانید به سادگی به مدیریت تصاویر و فایل های ویدئویی خود در گوشی های هوشمندتان بپردازید.

فعال سازی قابلیت iCloud Photos

خودکار سازی قابلیت Offload Unused Apps

با فعال کردن این قابلیت نرم افزار هایی که از آن ها برای مدتی استفاده نمی کنید حذف می شوند. در نظر داشته باشید که تنها نرم افزار ها حذف می شوند و داده های آن ها همچنان در گوشی موجود است و می توانید از آن ها استفاده کنید.

اگر از سیستم عامل iOS12 و جدیدتر استفاده می کنید این ویژگی در اختیار شما قرار می گیرد و در پایین گراف حافظه داخلی دستگاه شما ویژگی به نام Offload Unused Apps وجود دارد که می توانید آن را فعال کنید.

خودکار سازی قابلیت Offload Unused Apps

حذف نرم افزار ها و داده های آن ها برای مدیریت حافظه داخلی

در پایین بخش گراف حافظه داخلی شما می توانید نرم افزار هایی که بیشترین حافظه داخلی را از شما اشغال می کنند را مشاهده کنید. شما می توانید وارد نرم افزار هایی که مورد استفاده قرار نمی دهید شده و آن ها ر حذف کنید.

بهینه سازی iCloud Music Library

اگر در کنار نرم افزار هایی که حجم بالایی را به خود اختصاص داده اند Music app نمایش داده می شود شما می توانید آن را از طریق iCloud Music Library بهینه سازی کنید. اپل قابلیتی برای شما ایجاد می کند که می توانید محدودیت هایی برای دانلود آفلاین از اپل موزیک ایجاد کنید.

برای ایجاد این تنظیمات باید وارد بخش Music در تنظیمات شوید و پس از تایید فعال بودن iCloud Music Library گزینه Optimize Storage را انتخاب کنید و در بخش پایین به مدیریت حافظه موسیقی خود بپردازید.

بهینه سازی iCloud Music Library

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از