چطور حالت تاریک اجباری سایت ها را در مرورگر کروم فعال کنیم؟

0
272
چطور حالت تاریک اجباری سایت ها را در مرورگر کروم فعال کنیم؟

نسخه جدید کروم یعنی کروم 78 یک ترفند جدید در آستین خود دارد. این می تواند به صورت اجباری حالت تاریک را در هر وب سایتی که بازدید می کنید فعال کنید و پایان دادن به آن پیش زمینه های سفید رنگی که در رومیزی تاریک خوب شما قرار دارد ، پایان دهد.

این یک راه حل اجباری است

کروم گوگل از قبل دارای حالت تاریک داخلی است. اگر از آن استفاده می کنید ، وب سایت ها می توانند به طور خودکار به حالت تاریک تغییر دهند ، البته با این فرض که سایت از ان پشتیبانی می کند. اما بیشتر وب سایت ها حالت تاریک خودکار یا پشتیبانی از حالت تاریک ندارند.

به جای انتظار برای میلیون ها وب سایت که حالت تاریک را به گزینه های خود انتخاب کنند، گزینه جدید ” Force Dark Mode for Web Contents” همه وب سایت های روشن را تاریک می کند. این موضوع کمی شبیه به استفاده از “Smart invert” در آیفون است که در آن  رنگهای روشن تر خواهد بود ، اما تاثیری روی تصاویر ندارد.

اما این یک راه حل اجباری است ، اما به همان اندازه مفید است تا منتظر پشتیبانی حالت تاریک وب سایت ها نخواهید بود تا تم های جدید و تاریک خود را فعال کنند. اما این ویژگی کروم همه جای سایت ها را تاریک می کند. پیش از این، می توانستید افزونه های مرورگر را دانلود کنید که به طور خودکار وب سایت های سبک را تاریک می کند. اکنون این ویژگی  در نسخه جدید کروم ایجاد شده است.

این یک راه حل اجباری است

چگونه می توان حالت تاریک اجباری کروم را فعال کرد؟

میخواهی این ویژگی را امتحان کنی؟ این گزینه به عنوان یک Flag پنهان در Chrome 78 موجود است. مانند همه پرچم ها ، این گزینه آزمایشی است که ممکن است در هر زمان تغییر کند یا حذف شود. ممکن است یک روز گزینه مناسب تری در صفحه تنظیمات Chrome جایگزین شود یا ممکن است کاملاً کنار گذاشته شود.

  • برای یافتن آن ، “chrome: // flags” را در کروم Omnibox تایپ کرده و Enter را بزنید.

برای یافتن آن ، "chrome: // flags" را در کروم Omnibox تایپ کرده و Enter را بزنید.

  • در صفحه جستجو به دنبال Dark mode بگردید.
  • روی کادر سمت راست “Force Dark Mode for Web Contents کلیک کنید و “Enabled” را برای تنظیم پیش فرض انتخاب کنید.
  • برای راه اندازی مجدد Chrome روی “Relaunch” کلیک کنید. تمام صفحات وب باز شما بسته و مجدداً راه اندازی می شود. قبل از راه اندازی مجدد مرورگر ، حتماً آن صفحات را ذخیره کنید.

در صفحه جستجو به دنبال Dark mode بگردید.

  • مرورگر را باز کنید و ببینید که چگونه کار می کند. اگر آن را دوست ندارید ، دوباره به صفحه Experiment های Chrome بروید ، این گزینه را به “Default” تغییر دهید و مرورگر را مجدداً راه اندازی کنید. بعد از غیرفعال کردن این گزینه ، Chrome پیام های رنگی با وب سایت را متوقف می کند.

همچنین می توانید گزینه های دیگر Force Dark Mode را امتحان کنید. حالت های مختلف نتایج متفاوتی را در صفحات وب ایجاد می کنند. برخی از آنها حتی تصاویر نور را برعکس می کنند و آن تصاویر را تاریک می کنند. البته این امر باعث می شود تصاویر متفاوت به نظر برسند، اما اگر می خواهید یک دسکتاپ تمام تاریک داشته باشید ، ممکن است با آن راحت باشد.

اگر دوست ندارید از حالت تاریک استفاده نکنید. ان را غیر فعال کنید ، اما در واقع ممکن است این موضوع برای شما بهتر باشد و راحتی بهتری برای چشمانتان فراهم کند.

دوباره به صفحه Experiment های Chrome بروید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها