حالت تاریک جی میل در گوشی های اندرویدی را چگونه فعال کنیم؟

0
158
حالت تاریک جی میل در گوشی های اندرویدی را چگونه فعال کنیم؟

گوگل در بیشتر برنامه های اندرویدی خود تم تاریک را اضافه کرده است و به نظر می رسد سال 2019 یک سال فوق العاده برای هواداران حالت تاریک در گوشی ها باشد چرا که حالت تاریک اینستاگرام در ios 13 نیز چندی پیش رونمایی شد.  اما اگر بخواهید حالت تاریک جی میل را در گوشی اندرویدی خود فعال کنید چه کاری باید انجام دهید؟ با مقاله زیر با هم همراه باشید.

حالت تاریک و کمک به کاهش خستگی چشم

در تنظیمات حالت تاریک، متن سیاه معمول را در یک پس زمینه سفید به متن سفید با پس زمینه سیاه یا خاکستری تغییر می دهد. ایده اصلی در زمینه تم Dark ، محافظت از چشم کاربران و ایستادگی در مقابل خستگی شبکیه در پس زمینه سفید در شب یا در یک اتاق تاریک است. و با یک پس زمینه سیاه ، تم تاریک می تواند در صفحه AMOLED  باتری بیشتری را در دستگاه ها ذخیره کند.

دلیل این است که این نمایشگرها با خاموش کردن پیکسل ها در ناحیه مناسب صفحه ، رنگ سیاه ایجاد می کنند. پیکسل هایی که خاموش هستند از باتری نیرو نمی گیرند. عده ای از کاربران هستند که فقط تم تاریک را ترجیح می دهند.

حالت تاریک و کمک به کاهش خستگی چشم

تم تاریک در پلی استور و جی میل

گوگل به تازگی تم Dark را به فروشگاه پلی استور نیز اضافه کرده است ، یکی از دو برنامه ای که کاربران اندرویدی برای دیدن تم تاریک آن مدت ها صبر کرده بودند. برنامه دیگر جی میل است که چند ماه پیش تم تاریک برای آن عرضه شد. این ویژگی در برخی از گوشی های اندرویدی مورد آزمایش قرار گرفت.

اما از آنجا که قصد گوگل این بود که به کاربران اندروید 10 امکان همگام سازی تم تاریک را با تغییر تم گسترده در سراسر سیستم جدید ایجاد کند ، اما پس از انتشار رسمی اندروید 10 ، این رویداد صورت نگرفت. اما گوگل به تدریج حالت تاریک جی میل و دیگر برنامه های مهم را به سیستم خود اضافه می کند.

در حال حاضر به نظر می‌ رسد که قابلیت Dark Mode حتی در بخش تنظیمات این برنامه در گوشی های پیکسل XL 2 وجود دارد و به صورت تصادفی هر زمان که بخواهد ظاهر می‌شود. این بیشتر شبیه آن به نظر می ‌رسد که گوگل درصدد است تا مراحل ایجاد این قابلیت را به خوبی فراهم کند تا اینکه به تدریج به عرضه رسمی دارک مود در اندروید نزدیک شود.

تم تاریک در پلی استور و جی میل

فعالسازی حالت تاریک در جی میل

اما با این حال، وجود نشانه‌هایی از تم تاریک در برنامه جیمیل می‌تواند خبری بسیار خوشحال کننده برای کسانی باشد که استفاده زیادی از آن دارند. اما خبرهایی رسیده است که فعلا همه کاربران اندرویدی این ویژگی را دریافت نکردند.

حالت تاریک تنها در تنظیمات برنامه جیمیل وجود دارد. بنابراین کاربران این حالت را در پنجره اصلی یا نوار کناری آن را دریافت نمی کنند. افزون بر این به نظر می رسد زمانی که می خواهید حالت تاریک را روشن و خاموش کنید، چندان کنترلی روی آن ندارید زیرا هیچ حالت ضامنی برای فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک وجود ندارد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها