چرا برخی کاربران ویندوز 10 در حالت S Mode گرفتار می شوند؟

0
۵۱
چرا برخی کاربران ویندوز 10 در حالت S Mode گرفتار می شوند؟

حالت S ویندوز 10 به شما اجازه نمی دهد نرم افزارها را خارج از استور رسمی فروشگاه نصب کنید و یا حتی موتور جستجوی پیش فرض Edge را تغییر دهید. اگر شما نیز تبلت هایی مانند Surface Go را خریداری و  ویندوز نصب کرده باشید، ممکن است در حالت S mode ویندوز 10 گیر افتاده باشید و نتوانید آن را به ویندوز 10 تغییر دهید. اگر می خواهید در مورد این مشکل بیشتر بدانید، مقاله زیر می تواند برای شما مفید باشد.

مزیت ها و مشکلات حالت S Mode ویندوز 10 چیست؟

در واقع ویندوز ۱۰ در حالت S Mode یک سیستم عامل محدود و تا حدودی قفل شده است که شما فقط می توانید برنامه های مورد نظر خود را روی ان تنها از فروشگاه مایکروسافت نصب کنید. البته مایکروسافت در حالت S Mode امنیت،سرعت و ثبات را به وجود می آورد، چرا که تنها برنامه های خود فروشگاه مایکروسافت را می توان تنها روی آن نصب کرد و به این ترتیب برنامه های مخرب و مضر نمی توانند به آن وارد شده و عملیات جاسوسی انجام دهند. با این حال ممکن است برخی نیاز به نصب برنامه ای داشته باشند که در ویندوز 10 اس وجود نداشته باشد.

مزیت ها و مشکلات حالت S Mode ویندوز 10 چیست؟

گزینه خروج از S Mode

این مشکل معمولا برای افرادی پیش می آید که یک تبلت Surface Go ، لپ تاپ سرفیس یا هر دستگاه دیگری را که در حالت S Mode است خریداری می کنند.  البته  قرار است شما بتوانید حالت S را به صورت رایگان ترک کنید. مایکروسافت در ابتدا قصد داشت 100 دلار برای خروج از حالت S شارژ کند، بنابراین گزینه خروج S Mode در برنامه  Store  ویندوز موجود است اما فعلا برای کاربران غیرفعال شده و کسی نمی داند ماجرا چیست.

با این حال ، ویژگی Leave S Mode  برنامه فروشگاه به مدت سه روز است که از کار افتاده است. همانطور که در بخش گفتگوی سایت مایکروسافت کاربران در این مورد صحبت کرده بودند، آنها بیان کردند که در هنگام تلاش برای خروج از حالت S ، صفحات خاکستری خالی را در برنامه Store مشاهده می کنند.

گزینه خروج از S Mode

مشکل کاربران چه بود؟

بدیهی است که این امر کاربران تبلت ها و لپ تاپ های مایکروسافت را دچار مشکل کرده است و افرادی که از ابتدای این هفته یک تبلت Surface Go یا یک رایانه شخصی در حالت S  خریداری کرده اند، کاملاً نتوانسته اند حالت S را ترک کنند و در واقع نتوانسته اند نرم افزار مورد نظر برای استفاده در دستگاه خود را در طی این هفته نصب کنند.

اگر بخواهیم از اشکالات این ویندوز چشم پوشی کنیم، به دام افتادن در S Mode بسیار بد است که می تواند سخت افزار جدید را برای شخص کاملاً بی فایده کند. شاید بتوانید پیش بینی کنید که همین مشکل، تعداد زیادی تبلت Surface Go را به فروشگاه ها برگردانده است.

مشکل کاربران چه بود؟

این مشکل حل شدنی است یا خیر؟

اما به نظر می رسد چند راه حل برای حل این مشکل وجود دارد: یکی از کاربران فروم ها در این مورد گفته است که دو ساعت با گوشی خود برای حل این مشکل سرگرم بوده است، تا در نهایت بتواند ویندوز را از حالت S خارج کند.

برخی دیگر نیز می گویند اگر کامپیوتر خود را مجدداً تنظیم کنید و پس از آن بلافاصله از Store مایکروسافت برای خروج از حالت S Mode استفاده کنید، می توانید از آن خارج شوید. اما اگر خود برنامه Store به روز شود ، ویژگی Leave S Mode بار دیگر شکسته خواهد شد و کاربران باز هم نمی توانند از آن خارج شوند. به نظر می رسد که  نیاز است مایکروسافت  هرچه زودتر باید مشکل را برطرف کند.

این مشکل حل شدنی است یا خیر؟

حالت S Mode ویندوز 10 چیست؟

چند سالی است که پلفترم جدید ویندوز به نام ویندوز 10 اس توسط مایکروسافت در دستگاه های Surface Go معرفی و رونمایی شده است.پس از آن مایکروسافت تصمیم گرفت که این سیستم عامل را گسترده تر منتشر کند، در واقع به نظر می رسد دستگاه های ویندوزی می توانند از ابتدا در حالت S Mode به فروش برسند و سپس کاربران قادر خواهند بود به دلخواه خود به نسخه های اصلی ویندوز 10 بروزرسانی کنند. ظاهرا نسخه Home به صورت رایگان به ویندزو 10 اصلی بروزرسانی می شود و نسخه Pro نیازمند پرداخت مبلغی نزدیک به 50 دلار است.

در دراز مدت، ویندوز 10 در حالت S قرار است تجربه‌ای بهتر را ارائه دهد زیرا برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت در طول زمان به سرفیس گو آسیب نخواهند رساند یا سرعت آن را کاهش نمی‌دهند. با این وجود، گاهی اوقات شما فقط نیاز به یک برنامه دارید که در فروشگاه مایکروسافت موجود نیست، در این صورت است که شما نیاز به یک ویندوز 10 کامل دارید.

حالت S Mode ویندوز 10 چیست؟

اینجاست که نیاز پیدا می کنید که اس مود را به ویندوز 10 تبدیل کنید اما اکنون این کار شدنی نیست و مایکروسافت نیز فعلا پاسخی در این خصوص نداده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از