اخبار

حذف ایموجی های اسلحه از گوگل و مایکروسافت

کالاسودا - کالاسودا_ایموجی های اسلحه از بین ایموجی های شبکه‌های اجتماعی حذف می شوند و به نظر می رسد گوگل و مایکروسافت در این زمینه پیشگام هستند.

شاید بتوان اپل را در این حوزه پیشگام دانست چرا که اپل نخستین غول تکنولوژی و شبکه اجتماعی بود که در سال ۲۰۱۶، ایموجی اسلحه را به منظور مقابله با محتوای خشونت‌آمیز به صورت یک تفنگ آب پاش درآورد.

تا کنون بسیاری از شبکه‌های اجتماعی پس از به وقوع پیوستن حوادث تروریستی و برخی اتفاقات دیگر از سوی برخی نهادها موظف شدند که محتوای خشونت آمیز موجود بر روی پلت‌فرم‌های خود را از میان برده و به مقابله با آن‌ها بپردازند.

اما حساسیت ها در این زمینه تا حدی بود که کار به نمادها و ایموجی ها نیز رسید. یکی از کارهای بسیار کوچک و ابتدایی که در این راستا انجام شد، توسط اپل بود که تصمیم گرفت ایموجی (شکلک) اسلحه در قسمت کی‌بورد محصولاتش را حذف کند و بجای آن، از یک تفنگ آب پاش سبزرنگ استفاده کند.

جالب است که این رفتار اپل جنبه نمادین پیدا کرد و پس از این شرکت نیز، مایکروسافت  ایموجی اسلحه واقعی خود را به صورت یک اسباب بازی اسلحه لیزری دراورد که البته بی‌شباهت به یک اسلحه واقعی نبود.

اکنون نوبت به دیگر شبکه های اجتماعی رسیده که از این رفتار الگو بگیرند. برای مثال؛ شبکه‌های اجتماعی توییتر و گوگل نیز تصمیم به مقابله با محتوای خشونت آمیز و حذف ایموجی اسلحه از پلت‌فرم‌های خود گرفتند چراکه این دو تنها به تازگی اقدام به حذف و جایگزینی یک تفنگ آب پاش پلاستیکی و سبزرنگ کرده‌اند.

مدتی پیش یک دانش آموز دبیرستانی در فلوریدا اقدام به تیراندازی کرد. به گزارش برخی رسانه ها، یکی از کاربران شبکه یوتیوب سپتامبر گذشته پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی را در جریان کامنتی از سوی فردی همنام با عامل حمله فلوریدا قرارداده بود که در آن نوشته شده بود: «کار من رفتن به مدارس و انجام تیراندازی است.»

به گفته کلانتر ایالت فلوریدا نیکلاس کروز پیش از این پیام های «بسیار هشدار دهنده ای» را بر روی شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود. بر روی صفحات شخصی وی در اینستاگرام و توییتر که اکنون غیر فعال شده اغلب تصاویری با صورت پوشیده به همراه کلاه لبه دار نیروهای زمینی ارتش دیده می شد که نیکلاس کروز در آنها سالح سرد و یا تفنگ بادی در دست داشت.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا