حذف لایک فیسبوک به صورت آزمایشی اجرا می شود

0
107
حذف لایک فیسبوک به صورت آزمایشی اجرا می شود

اکنون پس از اینستاگرام، فیسبوک نیز می خواهد ویژگی حذف لایک را به صورت آزمایشی اجرا و بررسی کند.

در اوایل ماه جاری ، گزارش شده بود که فیس بوک می خواهد به دنبال آزمایش مخفی کردن تعداد “Like” در وب سایت خود باشد. با توجه به اینکه فیسبوک این کار را با اینستاگرام شروع کرده است، به نظر می رسد که آنها به دنبال این هستند که چیزی مشابه با آن را در وب سایت اصلی خود شرکت نیز امتحان کنند ، و اکنون به نظر می رسد که این کار در حال عملی شدن است.

چرا فیسبوک لایک را حذف می کند؟

داشتن “لایک” های زیاد ، اعتبار را به افراد می دهد ، به همین دلیل مواردی وجود داشته است که افراد فقط برای افزایش تعداد “لایک” خود کارهای احمقانه ای انجام می دهند. با این حال ، این چیزی است که فیس بوک می خواهد جلوی آن را بگیرد ، و آنها می خواهند مردم فقط آنچه را که می خواهند پست کنند و بدون ابراز نگرانی در مورد “پسندیدن” احساس راحتی کنند.

چرا فیسبوک لایک را حذف می کند؟

فیسبوک به تبعات این کار فکر می کند

طبق گزارشی از Engadget ، فیس بوک تأیید کرده است که اکنون این موضوع را به صورت آزمایشی انجام می دهد. اگر هنوز آن را مشاهده نکرده اید ، به این دلیل است که تست ها بسیار محدود خواهند بود و در حال حاضر فقط در استرالیا خواهند بود. دلیل این امر طبق گفته فیسبوک این است که آنها مطمئن نیستند که می خواهند این کار را به صورت سراسری انجام دهند یا خیر.

بنابراین بررسی های آتی و آزمایش های به آنها می گوید که آیا این تغییر از جانب کاربران به درستی پذیرفته شده است یا خیر. آنها می خواهند دریابند که آیا حذف چنین امکانی به بهبود و ارتقای تجربه کاربران در شبکه های اجتماعی منجر می‌شود یا خیر. در صورتی که این پروژه موفقیت آمیز باشد، بدون شک برای سایر کشورها نیز اعمال خواهد شد.

حذف لایک فعلا در استرالیا اجرا شده است

بدین ترتیب فعلا کاربران استرالیایی در فیس‌بوک از این پس می ‌توانند پست های دوستان خود را لایک کنند اما قادر نخواهند بود که تعداد لایک‌ های پست موردنظر و همچنین کسانی که آن را لایک کرده یا واکنش نشان داده ‌اند، را مشاهده کنند و این اطلاعات تنها برای کسی که پست مذکور را به اشتراک گذاشته و صاحب پروفایل است، قابل مشاهده خواهد بود.

حذف لایک فعلا در استرالیا اجرا شده است

حذف لایک اینستاگرام

پیش از این اینستاگرام نیز چنین ویژگی ای را به انجام رسانده بود. با این تغییر دیگر نمی‌توانید تعداد لایک پست‌ های تایم ‌لاین و پست ‌های پروفایل‌ ها را مشاهده نمایید. اینستاگرام هدف از اعمال این تغییر را متمرکز کردن کاربران روی عکس‌ها و ویدیوهای به اشتراک‌گذاری شده و محتوای آن ها و نه روی تعداد لایک‌ های هر پست اعلام کرده و می‌خواهد امکانی فراهم کند که فقط صاحب اکانت قادر به دیدن تعداد لایک ‌های پست ‌هایش باشد.

اینستاگرام در تلاش است تا شرایطی را ایجاد کند که کاربران و فالور های اینستاگرام بر اساس کیفیت تصاویر و ویدئو های به اشتراک گذاشته شده تمرکز کنند و به نوعی اولویت در اینستاگرام کیفیت مطالب به جای تعداد لایک  در نظر گرفته شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها