فیس بوک هم به مخفی کردن و حذف لایک ها فکر می کند

0
۳
فیس بوک هم به مخفی کردن و حذف لایک ها فکر می کند

پس از اینکه اینستاگرام از تصمیم خود برای مخفی کردن لایک ها پرده برداشت، فیس بوک نیز اعلام کرده که قرار است برنامه های مشابهی را در این راستا دنبال کند.

تست یک ویژگی جدید

محقق اپلیکیشنی به نام جین مانچون وون، کدی را در برنامه اندروید فیس بوک  پیدا کرده است که تعداد لایک را در یک پست از همه به جز پوستر اصلی پنهان می کند. سایر کاربران فقط چند ری اکشن ایموجی نشان می دهند و یادداشتی را دریافت می کنند که در آن به جای تعداد به شما گفته می شود که “فلانی و دیگران” این پست را دوست داشتند.

تست ویژگی حذف لایک در اینستاگرام

پیش از این اینستاگرام نیز چنین ویژگی ای را به انجام رسانده بود. با این تغییر دیگر نمی‌توانید تعداد لایک پست‌ های تایم ‌لاین و پست ‌های پروفایل‌ ها را مشاهده نمایید. اینستاگرام هدف از اعمال این تغییر را متمرکز کردن کاربران روی عکس‌ها و ویدیوهای به اشتراک‌گذاری شده و محتوای آن ها و نه روی تعداد لایک‌ های هر پست اعلام کرده و می‌خواهد امکانی فراهم کند که فقط صاحب اکانت قادر به دیدن تعداد لایک ‌های پست ‌هایش باشد.

تست ویژگی حذف لایک در اینستاگرام

تست ویژگی حذف لایک در فیس بوک

فیس بوک به سایت TechCrunch تأیید کرد که در حال بررسی آزمایشی است که می تواند مانند تعداد موارد لایک پنهان باشد ، اما هنوز این تست شروع نشده است.

این آزمایش به معنای کافی خواهد بود: در اوایل سال جاری ، اینستاگرام آزمایش پنهان کردن تعداد حساب ها را به همین روش شروع کرد و نشانه هایی وجود دارد که تاکنون موفقیت آمیز بوده است ، زیرا این تست در کشورهای بیشتری گسترش یافته است. به نظر می رسد افرادی که بخشی از آزمون هستند نیز آن را دوست دارند و از این اتفاق راضی هستند.

تست ویژگی حذف لایک در فیس بوک

واکنش احتمالی کاربران چه خواهد بود؟

در حالی که Like برای بیش از یک دهه یک ویژگی مهم فیسبوک بوده است ، کاربران به طور فزاینده در مورد این تست شکایت کرده اند که می تواند احساس بدی برای آنها ایجاد کند، زیرا مردم در این خصوص که پست هایشان به اندازه کافی لایک می شوند یا خیر، نگران هستند. ممکن است افراد پست هایی که حس می کنند لایک نمی خورد را ارسال نکنند، یا ممکن است مواردی را که عملکرد خوبی ندارند نیز حذف شود. حذف ویژگی عمومی و محبوبی مانند لایک می تواند برخی فشارها را برطرف کند.

اگر این امر منجر به ارسال تعداد بیشتری پست در فیس بوک شود و مدت زمان بیشتری را افراد در فیس بوک سپری کنند، احتمالاً شاهد گسترش تست هایی از این دست هستیم. نظر شما چیست؟ آیا فکر می کنید حذف لایک می تواند مورد پسند همه کاربران واقع شود یا همچنان دوست دارید که تعداد لایک ها را در پست های خود ببینید؟

واکنش احتمالی کاربران چه خواهد بود؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از