حذف هوآوی و ZTE از مخابرات آمریکا 1.8 میلیارد دلار هزینه دارد

طبق برآورد کمیسیون ارتباطات فدرال/ FCC، حذف و جایگزینی تجهیزات هوآوی و ZTE از شبکه‌های مخابراتی ایالات متحده ممکن است 1.8 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، در ماه ژوئن، FCC؛ کمپانی‌ها هوآوی و ZTE را به طور رسمی به عنوان تهدیدهای امنیت ملی طبقه بندی کرد، اگرچه از سال 2019، این آژانس شرکت‌های مخابراتی را از خرید تجهیزات از دو غول فناوری چینی منع کرده بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا نیز در ماه مارس قانونی را به تصویب رساند كه مانع از خرید تجهیزات شبكه از Huawei و ZTE توسط کمپانی‌های دولتی می‌شد.

در اوایل سال جاری، FCC شروع به جمع آوری داده‌ها از شرکت‌های مخابراتی آمریکایی بهره‌مند از شبکه‌های هوآوی و ZTE کرد تا بتواند از این طریق هزینه‌های  شرکت‌های حامل‌ کوچکتر و روستایی را جبران کند.

ایالات متحده، انگلیس و استرالیا همه به دلیل نگرانی‌های امنیتی که از Huawei و دولت چین دارند، هوآوی را از ارائه فناوری 5G در شبکه‌های بی‌سیم مربوطه منع کرده‌اند. هواوی بارها این اتهام را رد کرده است. همچنین انتظار می‌رود هند فناوری 5G هواوی و ZTE را ممنوع اعلام کند.

نگرانی‌های امنیتی

مسئله اصلی Huawei رابطه آن با دولت چین است. مقامات امنیت ملی معتقدند هواوی از تجهیزاتش برای جاسوسی از کشورها و شرکت‌های دیگر استفاده شود. یک نگرانی دیگر در مورد قانون چین است که شرکت‌های تحت صلاحیت خود را ملزم به ارائه اطلاعات به دولت می‌کند.

شبکه‌های امن و 5G

به خصوص در مورد 5G، نسل بعدی فناوری بی سیم که در سراسر جهان گسترش یافته است؛ این نگرانی دو برابر است. شرکت‌های مخابراتی در سراسر جهان برای استقرار شبکه‌های خود در حال رقابت هستند. در ایالات متحده، AT&T، Verizon و T-Mobile در حال ساخت فناوری 5G هستند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها