آموزش کامل حذف هیستوری اینستاگرام

0
1670
آموزش کامل حذف هیستوری اینستاگرام

هشتگ ها و نام افرادی که در اینستاگرام جستجو می کنید در قسمت جستجوی تاریخچه سرچ های قبلی باقی می ماند. اگر دوست ندارید به هر دلیل دیگران ندانند که چه چیزهایی را جستجو کرده اند، با روش زیر می توانید حذف هیستوری اینستاگرام را به طور کامل انجام دهید.

پاک‌ کردن تاریخچه جستجو

یکی از شبکه های اجتماعی که برای اشتراک گذاری فیلم و عکس از آن استفاده می شود، اینستاگرام است که کاربران می توانند برای همرسانی در دیگر شبکه ها مثل توییتر،فیس بوک و… نیز از آن استفاده کنند. افراد می توانند پروفایل و هشتگ های مورد علاقه خود را در این شبکه جستجو کنید. نکته جالب در مورد اینستاگرام این است که در کشور ایران مثل دیگر اپلیکیشن ها (تلگرام) فیلتر نبوده و کاربران به سادگی می توانند از آن استفاده نمایند. امارها اینگونه نشان می دهد که جوان ها حدود 90 درصد این اپلیکیشن را بر روی دستگاه های هوشمند خود نصب کرده اند.

پاک‌ کردن تاریخچه جستجو

در هنگام جست و جو در اینستاگرام، سابقه سرچ های ما نشان داده می شود. اگر قصد حذف این تاریخچه را داشته باشید، اینستاگرام راهی برای پاک کردن آن قرار داده است که به سادگی می توانید از آن استفاده نمایید. البته گاهی سابقه جست و جو پاک نمی شود و با تایپ حرف اول مربوط به سرچ قبلی، آن مورد ظاهر می شود که جای نگرانی ندارد. با چند راه حل می توان این مشکل را نیز حل کنید. برای اینکه تاریخچه جستجو ی یا سرچ هیستوری را پاک کنید، نیاز به مراحل پیچیده ای ندارید و تنها کافی است گام های زیر را بپیمایید.

  • ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید.
  • یک چرخ دنده را قسمت بالا سمت راست مشاهده می کنید. در نسخه های جدید ابتدا روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید و سپس Setting را بزنید.
  • وارد قسمت Security شوید.
  • آخرین گزینه یعنی Clear Search History را لمس کنید.
  • روی گزینه آبی رنگ Clear Search History بزنید.

پاک‌ کردن تاریخچه جستجو

چگونگی حذف تکی جستجوها

در صورتی که نمی خواهید تمامی جستجوها را به صورت یکجا با یکدیگر پاک کنید می توانید به صورت تکی برای جستجوها اقدام کنید به این صورت که به صفحه ی جستجوها وارد شوید و سپس لیست افرادی را می بینید که برای حذف هر کدام روی آن فشار بدهید و سپس یک ثانیه نگه دارید تا بتوانید گزینه Hide را مشاهده کنید و سپس با انتخاب این ایتم می توانید گزینه ی انتخاب شده را از جستجوهایتان حذف نمایید.

چگونگی حذف تکی جستجوها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از