حذف 600 اپلیکیشن اندرویدی از فروشگاه گوگل و تحریم بزرگترین سازنده اپ

0
3521

با هدف مبارزه با «تبلیغ‌افزار مخرب»، گوگل 600 اپلیکیشن را از فروشگاه پلی استور حذف کرده و بزرگترین سازنده اپ اندرویدی را تحریم کرد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از زد دی نت، گوگل ضمن حذف اپلیکیشن‌های مخرب، توسعه دهندگان نرم افزاری که پلتفرمی برای کاربران توزیع کننده اسپم شده بودند نیز تحریم کرد.

گوگل قصد دارد با این کار به نبرد مستقیم با توسعه دهندگان نرم افزاری برود که قوانین این کمپانی را حین ساخت اپلیکیشن نقض می‌کنند.

طبق قوانین جدید گوگل، تبلیغات خارج از برنامه هرچند از یک اپلیکیشن نشات می‌گیرد اما در بالای برنامه‌های دیگر و در صفحه اصلی دستگاه ظاهر می‌شوند و برای کاربران مزاحمت ایجاد می‌کند و به همین دلیل باید حذف شود.

امروز گوگل ضمن اعلام این خبر از حذف 600 اپلیکیشن ناقض نیز خبر دارد و تاکید کرد برنامه‌نویسان این 600 اپلیکیشن نیز تحریم شده‌اند.

این توسعه دهندگان هم زمان از روی برنامه‌هاو پلتفرم‌هایی چون Google AdMob و Google Ad Manager نیز حذف شده‌اند.

این حرکت دوم مانع از درآمدزایی توسعه دهندگان از روی گوگل می‌شود و درواقع درآمد برنامه‌نویسان را از روی گوگل پلی قطع می‌کند.

«Per Bjorke» مدیر ارشد محصولات گوگل، در این زمینه گفت پس از کشف این نکته که برنامه نویسان شروع به تبلیغات خارج از اپلیکیشن کرده‌اند، محدودیت‌های مذکور اعمال شد.

وی افزود از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای شناسایی اپلیکیشن‌های متخلف بهره گرفته شده است و خاطیان شناسایی و تحریم شدند.

کرایگ سیلورمن، از بازفید در گزارشی اعلام کرد یکی از بزرگترین توسعه دهندگان اپ‌های اندرویدی به نام Cheetah Mobile تحت تحریم قرار گرفته است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها