حمله به حریم خصوصی کاربران؛ این بار از جانب اپل

حمله به حریم خصوصی کاربران؛ این بار از جانب اپل

تاکنون به نظر می رسد سال ۲۰۱۹ سال تخطی از نقض حریم خصوصی شدید در برنامه های iOS بوده است.

در اوایل سال جاری، فیس بوک به شدت نقض برنامه های سازمانی اپل را برای انتشار برنامه “research برای کاربران محکوم کرد . و د تائید دیگری گوگل نیز اعلام کرد که این کار را سال ها انجام داده است. این امر منجر به کشف بسیاری از نقض های بیشتری در برنامه سازمانی اپل شد و نشان می دهد که برنامه های سلامت عمومی اطلاعات شخصی خود را با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و در واقع مجموعه دیگری از برنامه ها مخفیانه فعالیت های صفحه شما را ضبط می کنند. اما آیا آیفون ها اطلاعات شخصی را به دیگران ارسال می کنند؟

حمله به حریم خصوصی

البته با تمام این نقض ها، چندان جای تعجب ندارد که روزنامه نگاران و محققان در حال حاضر به دنبال نمونه بیشتری از چگونگی حمله برندهای تکنولوژی به حریم خصوصی کاربران هستند. در همین راستا یک گزارش جدید از واشنگتن پست نوشته جفری فولر ستون نویس این رسانه پس از یک هفته تجزیه و تحلیل کشف کرد که آیفون اش شامل بیش از ۵۴۰۰ ردیاب ارسال اطلاعات به شرکت های مختلف است.حمله به حریم خصوصی

ارسال اطلاعات از طریق آیفون

فاولر متوجه شد حتی زمانی که او خواب بوده است، آیفون اش در حال ارسال اطلاعات او به شرکت های دیگر بوده است، اگر چه در بسیاری از موارد آنها را به شرکت های محبوبی مانند فیسبوک ارسال کرده بود. فاولر برخی از نمونه اطلاعاتی که ارسال شده بود را بررسی کرد، برای مثال اطلاعاتی به شرکت Yelp ارسال می شد که هر ۵ دقیقه IP او را به این شرکت می فرستاد. اطلاعات ارسال شده به شرکت با نام دامنه شامل شماره تلفن، آدرس ایمیل و محل دقیق آن توسط ردیابی به نام Demex بود که نه تنها یک شناسه تلفنی منحصر به فرد ارسال می کرد، بلکه با یک لیست از ردیاب های دیگر نیز هماهنگ شده بود.

این موضوع تا چه حد جدی است؟

در حالی که تعداد ردیاب هایی که فاولر کشف کرده به نظر هشدار دهنده می رسد، اما ممکن است آنقدرها جدی به نظر نرسد. بسیاری از توسعه دهندگان به سادگی اطلاعات را برای تجزیه و تحلیل به شرکت های دیگر می فرستند و در عوض چگونگی تعامل با کاربران خود را بهبود می بخشند.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار