حساب های بانکی اجاره ای بلوکه می شوند

0
168
حساب های بانکی اجاره ای بلوکه می شوند

افراد سرمایه دار و کسانی که دست به کسب مال نامشروع زده اند به منظور فرار از پرداخت مالیات دست به اجاره حساب بانکی افراد کم بضاعت می زنند و حالا قرار است که بانک مرکزی این حساب ها را بلوکه کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، سرمایه داران و اختلاس گران اخیرا به این نتیجه رسیده اند که اگر حساب بانکی به نام خودشان باشد دردسرهای فراوانی همچون لو رفتن آن ها یا دریافت میزان قابل توجهی مالیات از سوی دولت را متقبل خواهند شد. از این رو دست به انتقال وجوه خود در حساب های بانکی افراد دیگر می زنند.

پیش از این استفاده کردن از حساب های بانکی خانواده درجه اول باب بود و پس از آن که قوانین بسیاری برای بررسی حساب بانکی خانواده درجه اول این افراد تصویب شد حالا اجاره حساب بانکی خالی باب شده است.

در این روش، اجاره کنندگان، ماهانه به ازای هر حساب بانکی مبلغ ۲ تا ۴ میلیون تومان به افتتاح کنندگان حساب، اجاره پرداخت می‌کنند. متقاضیان این نوع حساب‌ها، افراد بی اطلاع و یا نیازمند را با دادن وعده‌های جذاب ترغیب به این کار می‌کنند. اجاره دهندگان حساب باید یک حساب بانکی با موجودی خالی باز کنند و سپس رمز دوم، اینترنت بانک، کارت بانکی، همراه بانک و سایر اطلاعات لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

اما حالا وزارت اقتصاد و دارایی اعلام کرده که بانک مرکزی این گونه حساب ها را شناسایی کرده و دست به بلوکه کردن آن ها می زند.

در این رابطه، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرده که «اراده و برنامه جدی برای مقابله با حساب های بانکی اجاره ای داریم، این حساب ها شناسایی و با آنها برخورد می شود.»

«فرهاد دژپسند» ضمن یادآوری این مطلب که «آماری از این حساب‌های اجاره‌ای نداریم»، تاکید کرده که «در حال شناسایی و مقابله با حساب‌های بانکی اجاره‌ای هستیم.»

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها