حضور 70 شرکت دانش بنیان ایرانی در روسیه

0
0
حضور 70 شرکت دانش بنیان ایرانی در روسیه

70 شرکت دانش بنیان ایرانی به روسیه سفر کرده اند و در نمایشگاهی در این کشور به معرفی خدمات خود می پردازند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، معاون علمی و فناوری در راس هیاتی به همراه ۷۰ شرکت دانش بنیان به نمایشگاه «اینوپروم» روسیه سفر کردند.

سورنا ستاری در راس یک هیات ٧٠ نفره از شرکت دانش بنیان و کارآفرینان حوزه فناوری و به منظور شرکت در نمایشگاه «اینوپروم» وارد «یکاترینبورگ» روسیه شد.

در این سفر مسیر همکاری و تعاملات علمی و فناورانه بین دو کشور ایران و روسیه ارتقا و زمینه همکاری شرکت های دانش بنیان هر دو کشور تقویت خواهد شد.

یکی از برنامه های این سفر بازدید از بزرگترین نمایشگاه صنعتی روسیه با عنوان «اینوپروم» در شهر یکاترینبورگ روسیه است.

دهمین نمایشگاه بین المللی صنعتی «اینوپروم ۲۰۱۹» از ۱۷ تا ۲۰ تیر ماه سال جاری با حمایت وزارت صنعت و تجارت فدراسیون روسیه در شهر یکاترینبورگ در حال برگزاری است. موضوع اصلی اینوپروم ۲۰۱۹ «تولید دیجیتال: راهکارهای اشتراکی» است.

یادآور می شود، حمایت از شرکت های دانش بنیان در سال جاری از سوی دولت جدیت ویژه ای به خود گرفته تا جایی که ایجاد زیر ساخت لازم برای همکاری آن ها با همتایان خارجی شان هم از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود.

علت انتخاب روسیه برای همراهی شرکت های دانش بنیان آن با شرکت های دانش بنیان ایرانی به این دلیل است که صادرات ۳۰۰ میلیون دلاری ایران به روسیه و واردات ۳/۱ میلیارد دلاری ایران از روسیه فرصتی را فراهم می کند تا شرکت های دانش بنیان هم بتوانند سهمی در این میزان واردات و صادرات میان دو کشور داشته باشند.

پیش از انتخاب این 70 شرکت دانش بنیان برای سفر به روسیه 111 شرکت دانش بنیان همراهی و همکاری خود را با همتایان روس شان آغاز کرده بودند و در این زمینه طی چهار سال اخیر ۳۵۱ میلیون دلار محصول با فناوری پیشرفته خود را به حوزه CIS صادر کرده اند.

هدف دیگر ایران از اعزام نمایندگان 70 شرکت دانش بنیان خود به روسیه حضور آن ها در نمایشگاه اینوپروم این کشور است. این نمایشگاه فرصت مناسبی را فراهم می کند تا نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان ایران  در شهرهای مسکو و یکاترینبورگ با شرکت‌های روسی متناظر خود دیدار کرده و به تبادل نظر و حتی گسترش همکاری با یکدیگر بپردازند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از