حقه جدید علیه اکانت کاربران اینستاگرام،فیس بوک و توئیتر

مراقب کلاهبرداری های تأیید صحت حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و توئیتر باشید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از cnet، در راستای ادعای تأیید صحت حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی، کلاهبرداران می‌توانند اطلاعات و حتی حساب مالی شما را هک کنند.

به طور مثال انور سیلان که خود را مشاور شبکه‌های اجتماعی، نوازنده و بازیگر ترک معرفی کرده است؛ به این نوع کلاهبرداری های می‌پردازد. در وب سایت او یک فرم برای کاربران تیک تاک قرار داده شد که برای تأیید حساب خود، باید اطلاعات شخصی‌شان را در آن قرار می‌دادند.

اما بعد از مدتی آن فرم را از وب سایت خود برداشت. همانطور که به نظر می‌رسد سیلان تلاش کرده، با هدایت کاربران شبکه‌های اجتماعی به فرم‌های تأیید جعلی، اطلاعات آن‌ها را به سرقت ببرد.

یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به CNET گفت که سیلان به او وعده‌ی تأیید صلاحیت حساب اینستاگرام داده و به درخواست وی، عکسی را به او فرستاده است پس از آن، به نظر می‌رسد سیلان از این عکس برای جعل هویت استفاده می‌کند.

تویتر گفت حساب کاربری این فرد به دلیل جعل هویت به حالت تعلیق در آمده است. اینستاگرام نیز حساب کاربری آن را مسدود کرد.

CNET، متعلق به Red Ventures، با سیلان تماس گرفت و از او در مورد کارش به عنوان متخصص شبکه‌های اجتماعی سؤال کرد. در پاسخ نامه الکترونیکی دریافت شد و یک لینک با این مضمون: “من می‌خواهم به شما در مورد آنچه نیاز دارید کمک کنم.” بخش فناوری اطلاعات Red Venture گفت به نظر می‌رسد این لینک فیشینگ است.

یک مشکل دائمی

کلاهبرداران همچنین با استفاده از بیماری همه گیر کرونا، مردم را فریب داده و ادعا دارند می‌توانند حساب‌های آن‌ها را به سرعت تأیید کنند. در یک دایرکت اینستاگرام، حسابی به نام ig.verificationbadgeservice سعی کرد کاربران را با این ادعای غلط که تیک آبی را به راحتی در اختیارشان قرار می‌دهد؛ فریب دهد.

کمیسیون تجارت فدرال هشدار می‌دهد که کلاهبرداری در فیس بوک، اینستاگرام و سایر سایت‌های شبکه های اجتماعی در طی همه گیری جهش پیدا کرده است.

CNET فرمی را که در سایت سیلان قرار داده شده بود؛ به محقق امنیت وب، لوک لیال، نشان داد. لوک گفت که به نظر می‌رسد این فرم برای ربودن اطلاعات ورود به حساب TikTok ساخته شده است.

این فرد ادعاهای بسیاری در مورد فعالیت‌های هنری خود داشته است؛ به طور مثال سیلان می‌گوید که او در 48 سریال تلویزیونی و فیلم بازی کرده است؛ اما طبق تحقیق و بررسی هیچ یک از ادعاهای وی صحت ندارد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها
ali
ali
2 ماه پیش

کجای این جقه جدید بود؟