چرا حقوق ساتیا نادلا 249 برابر بیشتر از متوسط کارمندان است؟

0
1988

ساتیا نادلا، رئیس مایکروسافت به طور متوسط در سال مالی 2019 ، مبلغ 42.9 میلیون دلار درامد داشته است. این میزان حقوق 249 برابر حقوق یک کارمند متوسط در شرکت است که نسبت به سال قبل 65% افزایش یافته است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از Gadgetsnow، جان تامپسون عضو هیئت مدیره مایکروسافت در جلسه سهامداران به سوالات سرمایه گذاران در خصوص توجیه حقوق بالای نادلا توضیح داد.

تامپسون با اشاره به عملکرد مطلوب سهام شرکت تحت مدیریت این مدیر هندی به سوالات انان پاسخ داد. او همچنین بیان کرد که تغییرات فرهنگی و استراتژیکی که نادلا در محیط این شرکت نرم افزاری گسترش داده است، چیز ارزشمندی است.

او می گوید: “صراحتا بگویم اگر می‌خواستیم گسترش فرهنگ سازمانی و تغییراتی که او در شرکت ایجاد کرده است را ایجاد کنیم، حقیقتا این کار بدون وجود فردی مانند نادلا اتفاق نمی‌افتاد. اجرای قوی چشم انداز او در سراسر سازمان و کسب و کار ابری هوشمند می تواند تضمین کننده رشد ما در بازار باشد.”

او ادامه داد: حقوق نادلا زیاد است، زیرا او و تیمش مسئول هدایت مایکروسافت و بهینه کردن عملکردشان طی پنج یا شش سال گذشته بودند.

در طول این سال ها سرمایه بازار مایکروسافت به بیش از 509 میلیارد دلار افزایش یافته است (از 302 میلیارد دلار به 811 میلیارد دلار) و نادلا 900 هزار سهم بیشتر به دست آورده است. میانگین حقوق کارمندان در مایکروسافت 172512 دلار در همان بازه زمانی است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها