معرفی چند روش برای حل مشکل خاموش نشدن صفحه گوشی

0
۴۴۷
معرفی چند روش برای حل مشکل خاموش نشدن صفحه گوشی

خاموش نشدن صفحه گوشی یکی از مشکلاتی است که برای کاربران گوشی های هوشمند ممکن است به وجود آید، امروز در کالاسودا قصد داریم به بررسی روش حل این مشکل برای گوشی های هوشمند بپردازیم.

در ابتدا قصد داریم منظور از خاموش نشدن صفحه گوشی را به طور ساده بیان کنیم، تصور کنید گوشی هوشمند شما برای مدتی است که از آن استفاده نمی کنید و انتظار دارید پس از چند دقیقه صفحه نمایش به طور خودکار خاموش شود، این اتفاق به صورت پیش فرض برای تمام گوشی های هوشمند وجود دارد و اگر تنظیمات موبایل خود را تغییر ندهید این اتفاق رخ می دهد.

در نظر داشته باشید که اگر گوشی هوشمند شما در حالت ذخیره باتری باشد، صفحه نمایش گوشی هوشمند به طور پیش فرض پس از چند ثانیه خاموش می شود و تنظیمات روشن ماندن صفحه نمایش برای گوشی شما غیر فعال می شود. این شرایط در تمام گوشی های اندروید امروزی یکسان است و در این میان باید توجه داشته باشید که به دلیل رابط کاربری های مختلف ممکن است نام یا محل قرار گیری این قابلیت کمی متفاوت باشد.

تنظیمات خاموش شدن صفحه گوشی

همانطور که بیان شد تنظیمات گوشی های هوشمند مشابه یکدیگر است و در این میان تنها رابط کاربری های مختلفی را شاهد هستیم.در این بخش رابط کاربری گوشی های هوشمند هواوی را قصد داریم بررسی کنیم و روش خاموش نشدن صفحه گوشی را به صورت گام به گام شرح دهیم.

  • در گام نخست باید وارد بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود شوید.
  • در این بخش باید وارد قسمت Display شوید و در بخش اول گزینه Sleep را مشاهده می کنید. این بخش به صورت پیش فرض در اختیار شما قرار می گیرد مگر اینکه حالت پاورسیوینگ گوشی خود را فعال کرده باشید.
  • با انتخاب گزینه Sleep زمان های مختلفی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید انتخاب کنید که اگر از گوشی خود استفاده نمی کنید چه زمانی طول بکشد تا صفحه نمایش به صورت پیش فرض خاموش شود.
  • در نظر داشته باشید که اگر این بخش روی گزینه Never وجود داشته باشد صفحه نمایش به طور خودکار هیچ وقت خاموش نمی شود و شما باید از طریق دکمه روشن و خاموش شدن گوشی این کاررا انجام دهید.

تنظیمات خاموش شدن صفحه گوشی

رفع مشکل خاموش نشدن صفحه گوشی های اندورید

ممکن است مشکل دیگری نیز برای گوشی هوشمند شما وجود داشته باشد و آن هم زمانی است که موبایل خود را شارژ می کنید. گوشی های اندرویدی قابلیتی را در اختیار شما قرار می دهد که زمانی گوشی شما در حال شارژ شدن است صفحه نمایش آن به صورت خودکار روشن بماند. این قابلیت به صورت پیش فرض غیر فعال است اما این امکان وجود دارد که به تغییراتی در تنظیمات گوشی خود ایجاد کرده باشید و آن را فعال کنید. برای غیر فعال کردن این قابلیت باید مراحل زیر را انجام دهید.

برای رفع این مشکل باید وارد Developer Options گوشی هوشمند خود شوید. از این رو باید به بخش تنظیمات رفته و وارد System شوید در انتهای این گزینه قابلیت Developer Options وجود دارد که باید آن را پیدا کنید.

در قسمت Developer Options گزینه های مختلفی وجود دارد و شما باید گزینه Stay awake را پیدا کنید. این گزینه در میان چند قابلیت اول قرار دارد.

این گزینه به صورت پیش فرض غیر فعال است و در صورت روشن بودن آن صفحه نمایش گوشی هوشمند شما در هنگام شارژ شدن روشن خواهد ماند و به صورت عادی بهتر است این قابلیت غیر فعال باشد مگر اینکه قصد داشته باشید در هنگام شارژ کردن گوشی موبایل خود به اجرای فعالیت های خود بپردازید.

رفع مشکل خاموش نشدن صفحه گوشی های اندورید

قابلیت Ambient Display گوشی های سامسونگ

قابلیت Ambient Display یکی از ویژگی های کاربردی گوشی های هوشمند سامسونگ به شمار می رود که شما می توانید آن را در بخش Display منوی تنظیمات موبایل خود پیدا کنید. در صورتی که این قابلیت را غیر غعال کنید صفحه نمایش گوشی شما زمانی که پیامی برای شما ارسال می شود روشن نخواهد شد و هر زمان که علاقه به روشن کردن صفحه نمایش گوشی خود داشته باشید می توانید آن ها را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که زمانی که پیام ارسال می شود چراغ ناتیفیکیشن شما روشن خواهد شد اما صفحه نمایش روشن نمی شود.

قابلیت Ambient Display گوشی های سامسونگ

خاموش کردن قابلیت Always On Screen گوشی های سامسونگ

در این مقاله به بررسی روش های مختلف حل مشکل خاموش نشدن گوشی های هوشمند پرداختیم. در سال های اخیر سامسونگ قابلیت را در اختیار علاقه مندان خود قرار داده و این امکان را فراهم می کند تا در هنگام خاموش بودن صفحه نمایش برخی اطلاعات گوشی شما نمایش داده شود. این ویژگی کاربرد های بسیاری دارد با این وجود اگر قصد دارید آن را غیر فعال کنید باید مراحل زیر را طی کنید.

غیز فعال کردن این قابلیت نیز بسیار ساده است و برای این کار باید وارد بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود شوید.

در بخش تنظیمات وارد منوی صفحه نمایش یا همان Display شوید.

در گوشی های سامسونگ تمام موارد موجود و قابلیت های صفحه نمایش در این بخش قرار دارند و شما می توانید آن ها را انتخاب کنید. حال باید گزینه Always On Screen را غیر فعال کنید. در صورت غیر فعال کردن این قابلیت هیچ کدام از مواردی که در هنگام خاموش بودن صفحه نمایش قابل مشاهده بودند رویت نخواهد شد.

توجه داشته باشید که در صورت تمایل می توانید باز هم این قابلیت را فعال کنید و همچنین با وارد شدن به این بخش امکان شخصی سازی این ویژگی منحصر به فرد سامسونگ برای شما نیز وجود خواهد داشت و می توانید موارد مورد نیاز خود را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید تا در هنگام خاموش بودن صفحه نمایش برای شما به نمایش گذشته شود.

خاموش کردن قابلیت Always On Screen گوشی های سامسونگ

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از