اخبار

حمله ربات های گرگ نما به مزارع ژاپن

کالاسودا- کالاسودا_گروهی  از ربات های گرگ نما وارد مزارع ژاپن شدند. اما شاید تصور کنید این ربات ها با هدف تخریب مزارع و یا آسیب زدن به کشاورزان وارد مزرعه شدند.

اگر به این شکل فکر می کنید، سخت در اشتباهید، چرا که این روزها گرگ ها به جای حمله به مزارع وظیفه حفاظت از مزارع را بر عهده گرفته اند .

درواقع گروهی از پژوهشگران از تابستان گذشته گرگ هایی رباتیک را مورد آزمون قرار داده اند. در همین راستا این گجت به زودی برای تولید انبوه وارد بازار می شود. ربات مذکور ۲۰ اینچ ارتفاع دارد و هنگام نزدیک شدن موجودات دیگر زوزه می کشد.

جالب است بدانید ، این اختراع که «گرگ ابر هیولا» نیز نام گرفته با باتری کار می کند. باتری هایی که با انرژی خورشید نیز  شارژ می شوند.

درواقع ژاپنی ها در تلاشند تا به جای آن که از گرگ های وحشی بترسند، از گرگ های رباتیک برای احیای مزارع خود استفاده کنند. اما این راهکار جالب ژاپنی ها چه فوایدی خواهد داشت ؟

این ربات ها برای مقابله با مشکل حمله گرازهای وحشی به مزرعه ها آنها را می ترسانند. درواقع گرگ های مذکور که دندان های ترسناک دارند ، حتی گرگ های واقعی را نیز به وحشت می اندازند.

پوست این گرگ ها  پوشیده از موهای تیره است  و چشمانی  قرمز دارند ، بنابراین می توانند برای مقابله با کابوس های کشاورزان در خصوص مشکلات مزرعه قدرتمند تر عمل کنند.

البته شایان ذکر است که قیمت هر ربات ۵ هزار دلار است و در تنظیمات آن چند نوع مختلف زوزه در نظرگرفته شده تا گرازهای وحشی را براند. اما با توجه به قیمت بالای این ربات نمی توان مطمئن بود همه کاربران به ویژه کشاورزان از این محصول استقبال کنند. باید دید نتیجه چه خواهد شد .

مطالب مرتبط

برو بالا