حمله سایبری به شریک غول فناوری

کالاسودا_این شرکت پردازنده ی شرکت های اپل ، کوالکوم و خیلی دیگر از شرکت های بزرگ را می سازد.

این کارخانه ی سازنده چیپ تایوانی ، دیشب چندین بخش کارخانه را به دلیل حمله ی ویروسی به سیستم های خود خاموش کرد.این خبری بود که بلومبرگ منتشر کرد.

ویروسی شدن بخش های مختلف

TSMC یکی کارخانه های بزرگ در جهان می باشد که قطعات شرکت هایی مانند ADM ، اپل ، Nvidia و کوالکوم را می سازد.این کارخانه به خبرنگار بلوبرگ گفته است که این ویروس چندین ابزار ساخت ما را آلوده کرده است اما میزان و شدت این ویروس در بخش های مختلف کارخانه متفاوت می باشد.چندین بخش دوباره کار خود را شروع کرده اند ولی بعضی از بخش ها احتمالا در روزهای آینده آغاز به کار خواهد کرد.این کارخانه تاکید می کند که این حمله ویروسی توسط هکرها صورت نگرفته است اما فکر می کنیم این کارخانه سعی در عادی جلوه دادن اوضاع دارد. برای اینکه بدانید حمله سایبری چیست این مقاله را بخوانید.

این اولین بار در تاریخ این کارخانه می باشد که توسط ویروسی آلوده می شود

مدیرعامل این کارخانه خانم لورا هو می گوید : (( این کارخانه قبلا هم توسط ویروس ها آلوده شده است اما این اولین بار در تاریخ این کارخانه است که ویروسی خط تولید ما را آلوده می کند.))ایشان دقیقا اشاره نکردند که خط تولید مربوط به شرکت اپل می باشد یا خیر و اینکه آیا محصولی به طور کامل از بین رفته است یا نه.

البته این کارخانه اعلام کرده است که مشکل را پیدا کرده است و در تلاش است تا با کمترین خسارت کار خود را ادامه دهد.

چیپ های نسل جدید

این کاستی در زمان مهمی در این شرکت اتفاق افتاده است ، زیرا خیلی شرکت های بزرگ خود را آماده ی عرضه محصولات خود در پاییز می کنند.در ما می ، این شرکت تولید چیپ A12 اپل را شروع کرد که قرار است از این چیپ در محصولات جدید اپل رونمایی شود.این چیپ از نسل ۷nm هستند که هم اندازه ی کوچکتر و هم سرعت و بهره وری بیشتری می توانند داشته باشند.

شرکت اپل هنوز عکس العمل خاصی را نسبت به این خبر نشان نداده است ولی قطعا نگرانی های مخصوص به خود را دارد و امیدوار است که خط تولید آن مورد آسیب قرار نگرفته باشد.

امیدواریم که از مطالعه این خبر لذت برده باشید ، شما می توانید نظرات خود راجع به اتفاقات این کارخانه را با در بخش کامنت ها به اشتراک بگذارید.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها