به خانه تان هوشمندانه نور دهید

کالاسودا – شرکت فیلیپس یک سیستم نورپردازی هوشمندانه طراحی کرده است که به کاربران اجازه می دهد که این حباب های هوشمند را بر روی لامپ ها و … نصب کنند.

 آن همچنین دارای چراغ های هوشمند LED است که همان کار را  انجام می دهد، به جز در شکل چراغ ها که امکان انعطاف بیشتری را برای نور دهی در بخش های مختلف خانه به کاربر می دهد. به نظر می رسد که فیلیپیس تصمیم گرفته با پروژه PHILIPS Adore به ارائه راه حل های یکپارچه سازی سیستم نور دهی فضاها بپردازد.

 با نور پردازی هوشمند زیبایی، آسایش و صرفه جویی در انرژی را به خانه خود می آورید. بدین ترتیب وقتی در خانه نیستید خانه را فعال نشان دهید تا از خطر سرقت در زمانی هایی که در تعطیلات طولانی هستید بکاهید. با یک اشاره نور هر اتاقی را کم و زیاد کنید. با برنامه ریزی سیستم روشنایی، خانه به صورت اتوماتیک و بدون دخالت شما روشنایی را تنظیم میکند.

یکی دیگر از این ابزارها آینه های نورانی این شرکت است. بدین ترتیب حتی آینه های حمام نیز می توانند از مزیت این سیستم نوردهی هوشمند بهره مند شوند و کاربران با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود قادر به کنترل خود باشند. این ابزار با homeKit نیز سازگار است، در واقع ان می تواند به صورت خودکار نیز وظایف خود را انجام دهد.

به عنوان مثال این چراغ ها می توانند تنظیم شوند که در روزهایی خاص یا ساعاتی در شب روشن و خاموش شوند. یا اگر در مواردی فراموش کردید که چراغ های خانه را خاموش کنید با استفاده از گوشی هوشمند خود آن را از راه دور خاموش کنید.

متاسفانه برخلاف سیستم نورپردازی رنگی Hue که عمدتا برای نورپردازی رنگی RGB استفاده شده است، آینه adore با سیستم نورپردازی خود فقط تابشی ملایم و نور سفید سرد با توجه به اولویت شما در اختیارتان می گذارد. شرکت سازنده نیز این مسئله را بدین شکل توضیح می دهد که ما مطمئن نبودیم که مردم بخواهند که آینه های حمام خود را با نورهای درخشان سبز و صورتی و بنفش مزین شود.

 این آینه نورانی دارای رتبه بندی IP44 است که به این معنی است که می تواند مقاوم در برابر پاشیده شدن آب و رطوبت کلی باشد که در هر حمامی وجود دارد و می توانید انتظار داشته باشید که این آینه با این سیستم نورانی در رطوبت دوام می آورد. این سیستم تا ۲۰ اینچ فضا را پشتیبانی می کند. هنوز در خصوص قیمت گذاری این محصول صحبتی به میان آورده نشده است، اما امیدواریم که به زودی قیمت ان نیز اعلام شود.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید