خداحافظی مایکروسافت کورتانا با اندروید و iOS در سال 2021

0
894

در اطلاعیه‌ای که در تاریخ 31 جولای منتشر شد، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در اوایل سال 2021، برنامه موبایل کورتانا / Cortana از دستگاه‌های iOS و اندروید خارج می‌شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از mashable، این اقدام برای کاربران آمریکایی جدید است؛ اما مایکروسافت این عمل مشابه را در مناطقی مانند کانادا، استرالیا انجام داده بود.

همانگونه که الکس پری، خبرنگار فناوری Mashable در این باره توضیح داد، این بدان معنی است که، “یادآوری‌ها و لیست‌های شما دیگر از طریق [نسخه‌ی تلفن همراه Cortana] کار نمی‌کنند.

آخرین اطلاعیه سایت پشتیبانی با تأکید مجدد بر این مسئله به کاربران آموزش داد که چگونه می‌توانند “تقویم و ایمیلشان را مدیریت کنند، به جلسات بپیوندند و از طریق تجربیات جدید با محوریت بهره وری – مانند تجربه Cortana ویندوز 10، ادغام Cortana در Outlook موبایل و دستیار صوتی Cortana مشکل را حل کنند.

نگرانی دیگر این است که مایکروسافت اعلام کرده، که در 7 سپتامبر، تمام مهارت‌های شخص ثالث کورتانا را غیر فعال می‌کند. مهارت‌های شخص ثالث در واقع همان مهارت‌هایی است که باعث می‌شود Cortana در هنگام ارائه خدمات غیر مایکروسافت نیز کاربردی باشد؛ مثل اینکه از او بخواهید موسیقی را از Spotify پخش کند.

در واقع آخرین تغییر و انقلاب بزرگ در مایکروسافت کورتانا خداحافظی با گوشی‌های هوشمند است. البته این ضربه بزرگی به کاربران نمی‌زند؛ زیرا کاربران در سیستم عامل اندروید از Google Assistant و در iOS از Siri استفاده می‌کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها