خداحافظی نیکون با دوربین‌های SLR

نیکون دیگر دوربین‌های SLR نخواهد ساخت.

به گزارش کالاسودا و به نقل از گیزچاینا، بیش از 50 سال است که دوربین‌های موسوم به SLR در بازار عکاسی حرفه‌ای عرضه شده است.

اما دوران دوربین‌های رفلکس تک لنر به پایان خود نزدیک شد چراکه یکی از سازندگان محبوب یعنی نیکون اعلام کرد تولید مدل‌های جدید را متوقف خواهد ساخت.

البته حرفه‌ای‌ها مدتهاست که منتظر مرگ این نوع دوربین هستند.

ظاهرا دوربین‌های بدون آینه عملکرد بهتری از نظر کیفیت تصویر در مقایسه با SLR ارائه می‌کنند و هم زمان دوربین‌های سبک‌تر و کوچکتری نیز به شمار می‌روند.

بدین ترتیب وقتی دوربین با کیفیت‌تر با سایز کوچکتر و سبک‌تر ارائه می‌شود، دیگر دلیلی برای ساخت SLR وجود ندارد و قطعا سایر سازندگان نیز به این سمت حرکت خواهند کرد.

نکته مهم اینکه نیکون تصمیم به ادامه تولید مدل‌های قدیمی گرفته است اما مدل جدیدی بر پایه SLR نخواهد ساخت و طراحی‌های جدید بدون آینه خواهند بود.

نیکون سال گذشته 400 هزار دوربین SLR به فروش رساند.

ماه پیش این کمپانی ژاپنی اعلام کرد مدل‌های ارزان DSLR یعنی D3500 و D5600 را تولید نخواهد کرد و تلاش دارند روی دوربین‌ها و لنزهای متوسط و سطح بالا برای عکاسان حرفه‌ای تمرکز کرده و در عین حال مدل‌هایی را برای جوانان با تمرکز روی ویدئو تولید کنند.

از سوی دیگر توسعه فناوری دوربین روی موبایل باعث شده تا سازندگان دوربین‌های سنتی در استراتژی ساخت محصولات خود تجدید نظر کنند.

سال گذشته برند کانن اعلام کرد دوربین مدل EOS-1D X Mark III آخرین پرچمدار این کمپانی از نوع SLR خواهد بود و این برند نیز گام جدید خود به سوی محصولات بدون آینه را بر می‌دارد.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها