خرید استارتاپ RTFKT توسط نایکی برای ورود به متاورس

چند مدتی است که نایکی برای ورود به دنیای متاورس در حال تلاش است. این کمپانی به تازگی یک استارتاپ طراحی کفش‌های ورزشی مجازی به نام RTFKT را خریداری کرده و با این کار قصد دارد کفش‌هایی برای دنیای متاورس بسازد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، طراح کفش ورزشی مجازی RTFKT نیز کفش تولید می‌کند، با این تفاوت که این کفش‌ها فقط به صورت دیجیتالی در دسترس هستند.

کمپانی نایک به تازگی خبر خرید استارتاپ RTFKT را تأیید کرده است و آن را “یک برند پیشرو معرفی کرده که از نوآوری‌ها برای ارائه کلکسیون‌های نسل جدید کفش‌ها بهره خواهد برد و فرهنگ و بازی را ادغام می‌کند”.

استارتاپ RTFKT

RTFKT در سال 2019 تأسیس شد و در بین علاقه مندان به کفش‌های ورزشی و Web3 محبوب شده است و در طول رونق NFT، رشد و سود بیشتری به دست آورد.

در ماه فوریه، این استارت آپ چندین طرح کتانی مجازی را با همکاری هنرمند Fewocious منتشر کرد و توانسته بود حدود 600 جفت/NFT را تنها در شش دقیقه بفروشد که در آن زمان بیش از 3.1 میلیون دلار ارزش داشت.

RTFKT رو به جلو حرکت می‌کند و دیروز استارت آپ تحت حمایت A16Z، Clone X NFT را با همکاری هنرمند ژاپنی تاکاشی موراکامی راه اندازی کرد.

NFT چیست؟

NFT ها به شما این امکان را می‌دهند که مالکیت اقلام دیجیتال منحصر به فرد را داشته باشید و آنها را خرید و فروش کنید و با استفاده از بلاک چین، مالکیت آنها را اثبات نمایید.

NFT ها اخیراً خبرساز شده‌اند، برخی از آنها میلیون‌ها دلار به فروش می‌رسند.

این همان هدفی است که نایکی به دنبال آن است.

نایکی در حین اعلام این خبر، لوگوی RTFKT را در کنار نشانه‌های نمادین خود، Jumpman و Converse قرار داد که پیش از این در راستای ورود به دنیای متاورس ثبت کرده بود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها