خرید در متاورس، قابلیت جدید برای خرده فروشان

برای بسیاری از مصرف‌کنندگان، متاورس مفهومی مبهم از آینده‌ است اما به زودی محقق خواهد شد؛ به همین دلیل خرده فروشان باید هر چه سریع‌تر فناوری‌های خود را با این دنیای تکنولوژی همگام کنند؛ زیرا به زودی شاهد خرید از متاورس در فصل تعطیلات خواهیم بود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، برندهای موفق نه تنها در دنیای واقعی، بلکه به صورت آنلاین و در گوشی‌های هوشمند و رسانه‌های اجتماعی نیز حضور پرشور دارند.

متاورس جایگاه بعدی است که این برندها باید در آن حضور داشته باشند.

خرید در متاورس

با استقبال از واقعیت مجازی، خرده فروشان می‌توانند در یک محیط مجازی با مشتریان در ارتباط باشند.

صنعت مد جزو اولین بخش‌های بود که وارد متاورس شد.

  • گوچی یک کیف دستی مجازی را در پلتفرم محبوب و شناخته شده Roblox تبلیغ کرد و آن را به قیمت 4100 دلار فروخت که بسیار بالاتر از قیمت فیزیکی آن است.
  • Louis Vuitton برای جشن تولد 200 سالگی بنیانگذار خود یک بازی مجازی ایجاد کرد که مملو از چالش‌ها، جوایز و سورپرایز برای مشتریان بود.
  • Dior Beauty فروشگاه مجازی خود را ایجاد کرد و گزینه‌های هدیه و محصولات محدود را در Atelier of Dreamsدر دسترس قرار داد.

داده‌ها

متاورس جوان است، اما تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌تواند آینده‌ی درخشان آن را نشان دهد.

طبق گزارش بلومبرگ بازار متاورس در حال نزدیک شدن به 800 میلیارد دلار در سال 2024 است.

طبق آمار مصرف کنندگان بیش از 14 دقیقه را صرف تجربه خرید مجازی سه بعدی می‌کنند، در مقایسه با دو دقیقه در سایت‌های تجارت الکترونیک دو بعدی.  این افزایش تعامل با مشتری به افزایش 70٪ خرید منجر می‌شود.

فراتر از این مزیت، خرده‌فروشانی که از فناوری پیشرفته واقعیت مجازی امروزی استفاده می‌کنند، به تجزیه و تحلیل داده‌ها بر اساس تعاملات کاربر در متاورس دسترسی دارند، که می‌تواند به بهینه‌سازی محصول کمک کند.

بازاریابان نه تنها می‌توانند متوجه شوند کدام محصولات محبوب‌تر هستند، بلکه می‌توانند ترافیک را تجزیه و تحلیل کرده و قدم‌های اساسی برای افزایش تعامل مشتری، وفاداری به برند و در نهایت فروش را دنبال کنند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها