گوگل در اندیشه خرید شرکت فیت بیت است

0
127
گوگل در اندیشه خرید شرکت فیت بیت است

شرکت آلفابت مدتی است که در حال انجام مذاکره برای خرید شرکت فیت بیت Fitbit است. اما آخرین گزارش ها نشان می دهد که شرکت مادر گوگل پیشنهاد رسمی برای خرید این شرکت پوشیدنی ارائه داده است. آژانس گفته است که هیچ یقینی وجود ندارد که این پیشنهاد به هر گونه معامله ای منجر شود و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

گسترش سبد سخت افزار

دستیابی به Fitbit می تواند به معنای آن باشد که در نهایت گوگل سرانجام تیمی را قادر به ساخت ساعت پیکسل خواهد کرد که می تواند در بازار پوشیدنی ها رقابت کند. در حال حاضر ، گوگل فقط سیستم عامل پوشیدنی خود را در اختیار اشخاص ثالث قرار می دهد و با این می تواند به گسترش سبد سخت افزاری خود کمک کند.

گسترش سبد سخت افزار

نقش گوگل در بازار پوشیدنی ها

گوگل از سال‌ها پیش با عرضه سیستم عامل پوشیدنی Wear OS   نقش مهمی را در صنعت گجت‌های پوشیدنی هوشمند ایفا کرده است. علیرغم اینکه بسیاری از شرکت‌ها از جمله ال‌جی و فسیل از این سیستم عامل بر روی ساعت‌های هوشمند خود استفاده کرده‌اند اما سامسونگ ترجیح داده از سیستم عامل اختصاصی «تایزن» بر روی  اسمارت واچ‌های خود استفاده کند.

نقش گوگل در بازار پوشیدنی ها

افزایش سهام فیت بیت

پس از انتشار خبر ، سهام Fitbit بیش از 30٪ افزایش یافت. این شرکت پوشیدنی به ویژه پس از کاهش پیش بینی درآمد 2019 در تابستان متوجه کاهش علاقه سرمایه گذاران شده است. فیت بیت در حال تجربه فروش ناامیدکننده محصولات جدید خود Versa Lite است که از 160 دلار / 160 یورو و Versa 2 با Alexa یکپارچه می شود.

خرید ساعت Fossil

رویترز یادآوری کرد که گوگل در ژانویه ، مالکیت معنوی مربوط به ساعت هوشمند Fossil را به دست آورد. قیمت این قرارداد 40 میلیون دلار بود ، اما گوگل هنوز فاش نکرده است که قصد دارد با آن چه کار کند. در واقع ژانویه امسال گوگل مبلغ 40 میلیون دلار برای خرید یک تکنولوژی مربوط به ساعت هوشمند از شرکت فسیل پرداخت کرد که هنوز مشخص نیست این تکنولوژی دقیقا چه بوده است.

البته رئیس شرکت فسیل گفت که این تکنولوژی یک نوآوری جدید در زمینه ساعت‌های هوشمند است که تا کنون وارد بازار نشده است.

افزایش سهام فیت بیت

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها