خرید و فروش ناشناس بیت کوین: واقعیت یا دروغ؟

ارزهای رمزنگاری شده، مخصوصاً بیت کوین، در واقع یک روش پرداخت ناشناس و بدون قابلیت ردیابی هستند؛ اما با کمی دقت متوجه می‌شوید این ارزهای دیجیتالی اطلاعات بیشتری از شما در اختیار دارند.

نام مستعار یا ناشناس

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، مشکل اصلی بیت کوین مربوط به کیف پول آن است.

کیف پول‌ها محل نگهداری ارز رمزنگاری شده است و با نام مستعار هستند نه ناشناس. در واقع کیف پول شما ناشناس نیست؛ بلکه یک نام مستعار دارد.

علیرغم اینکه پروژه بیت کوین این اطلاعات را در وب سایت خود افشا کرده است، اما بسیاری از افراد، ماهیت کیف پول خود را به این معنی که پرداخت‌ها قابل پیگیری نیستند، در نظر گرفته‌اند. اما آدرس کیف پول شما را می‌توان ردیابی کرد.

بلاک چین و ناشناس بودن

بیت کوین روی فناوری بلاک چین کار می‌کند که دفتر کل نامیده می‌شود و عمومی است. هر کاربر می‌تواند ببیند کدام کیف پول کدام بیت کوین را در کجا خرج کرده است. اگرچه شخصی که این پول را خرج کرده است در پشت یک نام مستعار پنهان شده باشد.

با استفاده از فناوری امروزی؛ جمع آوری این اطلاعات و پی بردن به هویت شما با حساب‌های مستعار کار آسانی است.

مبادلات و اثبات هویت

خرج کردن بیت کوین یک نکته است، اما خرید بیت کوین نیز به صورت ناشناس نیست.

در صرافی‌ها، جایی که ارز مورد حمایت دولت خود را با ارز رمزنگاری شده مبادله می‌کنید، همه به اثبات هویت نیاز دارند، گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا شناسنامه صادر شده توسط دولت همه این‌ها برای اثبات هویت ضروری است. درست مانند بانک‌های معمولی، صرافی‌ها برای فعالیت باید مشتری خود را بشناسند.

در این فناوری بلاکچین، مقامات می‌توانند ببینند چه کسی و چه موقع بیت کوین خریداری کرده است و فقط از صرافی اطلاعات شما را درخواست کنند. اگر فکر می‌کنید که یک شناسه جعلی ممکن است هویت شما را پنهان کند؛ اشتباه کردید.

روش‌های خرید ارز به صورت ناشناس

البته راه‌هایی برای دور زدن وجود دارد، اما اغلب آنها بسیار فنی یا گران است. شما می‌توانید با تنظیم یک پروتکل ویژه برای پنهان کردن مبدأ انتقال یا گرفتن یک واسطه، بیت کوین را به صورت ناشناس خریداری کنید.

یکی دیگر از روش‌های خرید بیت کوین این است که خودتان به تنهایی آن را استخراج کنید، اما بسته به قیمت برق در کشور شما ممکن است این روش سودآور نباشد.

آخرین روش این است که بیت کوین را به صورت نقدی و با استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین خریداری کنید.

جایگزین‌های ناشناس برای بیت کوین

علاوه بر بیت کوین، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که برای پرداخت آنلاین ناشناس می‌توان از آنها استفاده کنید. به نظر می‌رسد Monero محبوب‌ترین آن‌ها است؛ همه‌ی آنها از نوعی فناوری استفاده می‌کنند تا به نحوی آدرس کیف پول را ناشناس کرده و ردیابی سکه‌ها را دشوارتر کند.

هرچند که مشابه بیت کوین، شک داریم که آنها نیز قابل ردیابی نباشند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها