اخبار

خسارت زنی سنگین هکرها علیه کاخ سفید

کالاسودا - کالاسودا_هکرها طی سال ۲۰۱۶ میلادی با اعمال حملاتی پیاپی و خطرناک ، خسارتی بالغ بر ۱۰۹ میلیارد دلار بر پیکره کاخ سفید وارد کرده اند .

به نظر می رسد هر جا که خبرهای داغی از دنیای تکنولوژی وجود دارد ،پای هکرها نیز در میان است .  این بار نیز پای هکرها به کاخ سفید باز شده است . بر اساس گزارش های  تازه‌ای که روز جمعه توسط کاخ سفید منتشر شده، طی  سال ۲۰۱۶ حملات سایبری برای ایالات متحده آمریکا بین ۵۷ تا ۱۰۹ میلیارد دلار خسارت به بار آورده است.

نکته جالب این جا است که کاخ سفید پنجشنبه هفته گذشته روسیه را مقصر حملات سایبری سال گذشته دانست . البته روسیه از مدتی پیش نیز از سوی مخالفان  متهم به دستکاری نتایج انتخابات آمریکا است .  مدتی پیش نیز انگلیس ، مسکو را به علت طراحی ویروسی که به بخش هایی از زیرساخت های کشور اوکراین نفوذ کرده بود و به رایانه هایی در سراسر جهان آسیب زده بود، محکوم کرده بود.ویروسی که اتفاقا در کالاسودا نیز به آن پرداختیم.

اکنون برآوردهای شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید حکایت از آن دارد که برخی کشورهای خارجی و همین طور گروه های هکری به دنبال اجرای انواع حملات سایبری بر ضد ایالات متحده هستند.

جالب است که در میان نام کشورهایی که از سوی ایالات متحده به حملات متهم شده اند نام چین و کره شمالی نیز دیده می شود . در این گزارش به وضوح تاکید شده که دولت آمریکا و شرکت های خصوصی باید برای مقابله با این نوع حملات تلاش بیشتری کنند . اما نکته این جا است که چرا کاخ سفید اندکی از دقت و وسواس خود را خرج کشف افرادی نمی کند که متهم به تخلف انتخاباتی هستند .

مطالب مرتبط

برو بالا