چطور خطاهای لغوی و دستوری ورد را مخفی کنیم؟

0
125
چطور خطاهای لغوی و دستوری ورد را مخفی کنیم؟

مخفی کردن خطاها و ارور ها در بخش لغوی و همچنین دستوری ممکن است برای شما کاربردی باشد و این موضوع در نوشتن متن های خاص کاربردی خواهد بود، بدون شک برای شما پیش آمده که در هنگام استفاده از نرم افزار ورد خطوطی زیر برخی از کلمات متن شما قابل مشاهده است که به شما پیام می دهد این کلمه از نظر ساختاری مشکل دارد، اگر قصد دارید با ترفند حذف این خطوط آشنا شوید با ما همراه باشید.

در این بخش قصد داریم به مرور روشی بپردازیم که تنها یک سند خاص را تغییر می دهد و فایل های دیگر ورد را تحت تاثیر قرار نمی دهد. این روش جالب توجه بسیار ساده است و کمتر از چند دقیقه می توانید این کار را انجام دهید.

به طور کلی دلایل مختلفی وجود دارد که نیاز داشته باشید این قابلیت که در بسیاری اوقات کاربردی است را حذف کنید. علت این موضوع را می توان دلایل مختلفی دانست. یکی از این موارد را باید پرت شدن حواس شما در هنگام تایپ کردن دانست و در کنار این موضوع باید به این بحث اشاره کرد که ممکن است شما قصد داشته باشید از نامی استفاده کنید که ترکیبی از چند حرف باشد و به صورت لغوی مفهوم خاصی را انتقال ندهد و به عنوان یک نماد شناخته شده باشد. در کنار موارد یاد شده این احتمال نیز وجود دارد شما قصد داشته باشید که مشاهده کنید در یک متن چند اشتباه مرتکب شده اید و دلایل بسیار زیادی دیگری وجود دارد که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد.

مخفی کردن خطاها و ارور ها در بخش لغوی و همچنین دستوری ممکن است

آموزش گام به گام حذف ارورهای Spelling and Grammar در مایکروسافت ورد

ابتدا باید یک فایل ورد را در کامپیوتر خود اجرا کنید.

زمانی که یک سند جدید بازکردید، باید وارد تب File شوید، این تب به عنوان اولین تب در گوشه سمت چپ نرم افزار ورد شما وجود دارد.

روی تب file  کلیک کنید، در این بخش قابلیت های متعددی در اختیار شما قرار می گیرد روی گزینه Options که به عنوان آخرین آیکون مشاهده می کنید. کلیک کنید. Options در پنل سمت چپ صفحه نمایش شما قرار دارد.

با کلیک روی این گزینه پنجره ی Word Options قابل مشاهده است و در این بخش باید تب Proofing را انتخاب کنید.

در انتهای پنجره دو کادر قابل مشاهده هستند که باید روی چپ باکس هایی که در کنار آن ها حضور دارد تیک فعال سازی را انتخاب کنیم. این دو گزینه Hide spelling errors in this document only و Hide grammar errors in this document only هستند و باید آن ها را اکتیو کرد.

در صورتی که گزینه Hide grammar errors in this document only را انتخاب کنید تنها اخطار هایی که برای گرامر و دستور زبان متن شما در نظر گرفته شده است مخفی می شود و گزینه Hide spelling errors in this document only نیز برای خطاها و اشتباه های لغوی خواهد بود. در نظر داشته باشید که امکان انتخاب هم زمان هر دو قابلیت وجود دارد و می توانید از این ویژگی کاربردی استفاده کنید.

پس از انتخاب این دو گزینه Ok را انتخاب کنید تا پنجره ی ایجاد شده بسته شود. اکنون دستور زبان و بررسی گرامر شما حذف می شود. با این وجود در نظر داشته باشید که این تنظیمات برای تنها یک سند خاص است و اگر این تغییرات را روی یک فایل انجام می دهید روی فایل دیگر این تغییرات اعمال نمی شود و برای تمام سند های مورد نیاز خود باید به فعال سازی چک باکس های خود بپردازید.

آموزش گام به گام حذف ارورهای Spelling and Grammar در مایکروسافت ورد

چطور پیام های خطای کلمات در ورد را نادیده بگیریم؟

در کنار مورد یاد شده قابلیت دیگری نیز وجود دارد تصور کنید که شما تنها قصد دارید در مورد خطاهای موجود در فایل ورد شما تنها برخی از آن ها را نادیده بگیرید از این رو نیاز دارید که متنی که دارای ارور هست را پیدا کرده بخشی از آن را انتخاب کنید و سپس روی آن کلیک راست کنید. حال گزینه های مختلفی وجود دارد و شما باید گزینه Ignore All را انتخاب کنید. تا خطوط پیام ها از بین برود. با استفاده از این ترفند تنها بخشی که انتخاب کرده اید پیام های خطای آن ها حذف می شود و در سایر تغییر وجود نخواهد داشت.

چطور پیام های خطای کلمات در ورد را نادیده بگیریم؟

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها