خطرات و معایب کار کردن با لپ‌تاپ در بسته

اگر از لپ‌تاپ با نمایشگر خارجی متصل استفاده می‌کنید، ممکن است برای صرفه جویی در فضا درب آن را ببندید. با این حال،  لپ‌تاپ شما طوری طراحی نشده که با درب بسته درست کار کند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، نگرانی اصلی هنگام استفاده از لپ‌تاپ با درب بسته، خنک نشدن آن است. با این حال، این تا حدود زیادی به طراحی خنک کننده لپ‌تاپ بستگی دارد.

از طرف دیگر، اگر یک لپ‌تاپ بازی دارید، به احتمال زیاد بخش بالای لپ‌تاپ در تهویه آن نقش مهمی دارد. اگر درب آن را ببندید، می‌تواند بر جریان هوا تأثیر بگذارد.

به همین دلیل در ابتدا باید برند لپ‌تاپ را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا می‌توان با آن با درب بسته کار کرد یا نه.

حتی اگر لپ‌تاپ شما بتواند CPU و GPU خود را با درب بسته خنک کند، یکی دیگر از نکات این است که آیا پنل LCD در حین کار و به دلیل نزدیک بودن به بدنه داغ لپ‌تاپ آسیب می‌بیند یا خیر.

پنل‌های LCD دارای حداکثر دمای کارکرد ایمن هستند. این اعداد از یک دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت است، اما بر اساس مشخصات، معمولاً بین 40 تا 60 درجه سانتی‌گراد است.

پدهای خنک کننده آنها گرما را از طریق دریچه‌ها و بدنه لپ‌تاپ خارج می‌کنند تا فن‌های داخلی مجبور نباشند به سختی کار کنند.

از نظر تئوری خوب است؛ اما تا حدود زیادی به طراحی خنک کننده لپ تاپ و پد خنک کننده بستگی دارد.

در برخی موارد کاربران از لپ‌تاپ قدیمی به عنوان یک سرور خانگی یا یک کار رندر یا دانلود استفاده می‌کنند و آن را ساعت‌ها رها می‌کنند.

با فرض اینکه بررسی کرده‌اید که هیچ دریچه‌ای مسدود نشده، می‌توانید لپ تاپ را با درب بسته اجرا کنید، اگر فقط کارهایی با شدت متوسط یا کم انجام می‌دهد که آن را داغ نمی‌کند.

با این حال، می‌توانید درب آن را به اندازه‌ای ببندید که صفحه نمایش خاموش شود، اما نه به اندازه‌ای که لپ‌تاپ را کاملاً ببندید.

تا زمانی که هوای گرم مستقیماً روی صفحه نمایش وارد نمی‌شود، این روش خوب است.

اگر لپ‌تاپ شما بیش از حد گرم می‌شود یا زمانی که درب آن را بسته‌اید، کارایی آن کاهش می‌دهد، به هیچ وجه با درب بسته از لپ تاپ کار نکشید.

علاوه بر این تابه حال گزارش مبنی بر خراب شده نمایشگر به دلیل بسته بودن درب لپ تاپ گزارش نشده است.

با این حال ایمن‌تر این است که لپ‌تاپ خود را با درب باز اجرا کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها