اخبار

خطر بهاری در کمین موبایل های اپل/فعلا عکاسی نکنید!

کالاسودا- کالاسودا_یک خطر بهاری در کمین موبایل های اپل است . این خطر ناشی از نوعی مشکل نرم افزاری است که در دوربین های اپل وجود دارد.

اما ماجرای این خطر بهاری چیست ؟ به نظر می رسد نوعی باگ در نرم افزارهای دوربین و عکاسی اپل وجود دارد که باعث می شود کاربران به سمت وب سایت های مخرب بروند. این مشکل را می توان یکی از جدیدترین و خطرناک ترین مشکلاتی دانست که در کمین اپل بازها است. بر اساس بررسی های یک گروه از کارشناسان، این باگ باعث می شود، اطلاعات کاربران بدون آن که مطلع باشند به یغما رفته و به سمت و سوی وب سایت ها و نرم افزارهای آلوده و مخرب هدایت شوند.

اما مشکل اصلی از کجا ناشی می شود؟ حالت QR code برای اغلب کاربران شناخته شده است  به نظر می رسد دوربین های جدید که به این سیستم مجهزند چندان امن نیستند. این در حالی است که کدهای شناسایی، یک قابلیت بسیار کاربردی برای انتقال سریع اطلاعات هستند.

البته شایان ذکر است کاربران با این کدها نه تنها اطلاعات تصویری را بلکه اطلاعاتی مثل ویدئو و موسیقی را با دیگران به اشتراک می گذارند. اما به نظر می رسد این باگ به طور مشخص، کاربرانی را هدف قرار داده که از این کدها برای اسکن عکس ها استفاده می کنند.

بر اساس پژوهش های تیم امنیتی، در صورتی که سیستم عامل موبایل کاربران از نسخه جدید iOS پشتیبانی می کند، بهتر است از این نقص آگاه باشند، چرا که این نقص سبب می شود، آسیب پذیری و مشکل فرصتی مناسب برای سوء استفاده سارقان اطلاعات و جاعلان فراهم کند. باید دید آیفون چه تمهیدی برای حل این مشکل اندیشیده است .

 با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا فناورانه زندگی کنید

مطالب مرتبط

برو بالا