از کجا بفهمم مخاطب ایمیل هایم را خوانده است؟

0
۲
از کجا بفهمم مخاطب ایمیل هایم را خوانده است؟

شاید برایان سوال باشد که آیا ایمیلی که ارسال کرده اید را فرد باز کرده و خوانده، یا نه.

دو تیک خوانده شدن پیام که در واتس اپ و دیگر پیام رسان ها وجود دارد، در ایمیل نیست و ندانستن اینکه چه کسی ایمیل شما را خوانده و باز کرده یا خیر آزار دهنده است. در ادامه نحوه دریافت رسید خوانده شدن برای شما آورده شده است.

دلایل عدم پاسخدهی به ایمیل ها

انتظار برای پاسخ دادن به یک ایمیل مهم برای شخصی، می تواند یک تجربه ناامید کننده باشد. دلایل عدم مکاتبات می تواند این باشد که آنها مشغول هستند ، از پاسخگویی خودداری می کنند یا اصلاً آن را دریافت نکرده اند. بنابراین ، چگونه می توانید متوجه شوید که آیا شخص مورد نظر واقعاً پیام شما را دیده است یا خیر. در ادامه چگونگی انجام این کار آورده شده است.

دلایل عدم پاسخدهی به ایمیل ها

با استفاده از رسیدهای خوانده شده

روش سنتی برای دیدن اینکه کسی ایمیل خود را باز کرده است استفاده از ویژگی Read Receipts بود. هنگامی که گیرنده به پیام دسترسی پیدا کند ، این کار به صورت خودکار ایجاد می شود و از پذیرنده می پرسید که آیا موافق هستید که ارسال کننده مسیج خوانده شدن پیام را دریافت  کند یا خیر. البته ، آنها می توانند این درخواست را رد کنند ، که این مورد را نپذیرند.

اکنون امنیت الکترونیکی بسیار سخت تر از گذشته شده است، بعید نیست که Read Receipts را بعنوان بدافزار بالقوه شناسایی کرده و به همین دلیل توسط اسکنرهای امنیتی ایمیل نمایش داده شود. یکی از پیچیدگی های این موضوع این بود که بسیاری از سرویس های ایمیل حقیقتا این ویژگی را ارائه نمی دادند.

جی میل در حال حاضر راهی برای استفاده از Read Receipts ندارد ، مگر اینکه به دنبال گزینه شخص ثالثی باشید که اغلب شامل یک اشتراک است. بعلاوه ، دریافتیم که در نسخه Mac Outlook ما نیز این ویژگی غیرفعال است. همچنین در حالی که محبوب ترین برنامه های ایمیل در Android و iOS حتی این گزینه را ندارند.

با استفاده از رسیدهای خوانده شده

اگر از Outlook در رایانه شخصی ویندوز استفاده می کنید ، اندکی لحظه شانس خواهید داشت. برای راه‌اندازی یک «Read Receipt» ، ابتدا باید برنامه را راه‌اندازی کنید، یک ایمیل جدید را بنویسید، سپس روی زبانه گزینه‌ها در بالای پنجره پیام کلیک کنید. در اینجا دو جعبه انتخاب را مشاهده خواهید کرد: درخواست رسید تحویل و درخواست رسید خواندن نامه. دومی را تیک بزنید و ایمیل را ارسال کنید. اگر کارها به درستی پیش رفت ، باید اعلانی مبنی بر باز شدن نامه دریافت کنید.

اگر از Outlook در رایانه شخصی ویندوز استفاده می کنید ، شانس این کار را خواهید داشت. برای راه‌اندازی یک «رسید» ، ابتدا باید برنامه را راه‌اندازی کنید ، یک ایمیل جدید را بنویسید ، سپس روی زبانه گزینه‌ها در بالای پنجره پیام کلیک کنید.

در اینجا دو باکس انتخاب را مشاهده خواهید کرد: درخواست رسید تحویل و درخواست رسید بخوانید. دومی را بزنید و ایمیل را ارسال کنید. اگر کارها به درستی پیش رفت ، باید اعلانی مبنی بر باز شدن اعلامیه دریافت کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از