خودروهای الکتریکی تویوتا المپیک ۲۰۲۰ را تسخیر می کنند

خودروهای الکتریکی تویوتا المپیک 2020 را تسخیر می کنند
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

سال آینده مسابقات المپیک و پارالمپیک در توکیو برگزار می شود و تویوتا برنامه های زیادی برای توسعه و به خدمت گیری خودروهایی با باتری الکتریکی و سوخت های هیدروژنی در این مسابقات دارد.

این شرکت سازنده خودرو می گوید که می خواهد ۳۷۰۰ محصول از نوع وسایل نقلیه بسازد که ۹۰ % آنها برقی هستند. این محصولات می توانند از سوخت های هیدروژنی، الکتریکی و حتی ترکیبی گاز – برقی استفاده کنند. از میان ۳۷۰۰ وسیله نقلیه ای که این شرکت می خواهد تولید کند، حدود ۸۵۰ عدد از آنها دارای باتری الکتریکی و ۵۰۰ تا از آنها دارای سلول سوختی الکتریکی هستند.

اَشکال و ابعاد مختلف وسایل نقلیه

این وسایل نقلیه در ابعاد و اندازه های مختلف عرضه می شوند که از جمله آن می توان به اتومبیل، اتوبوس، شاتل، اسکوتر، موتور سیکلت و … اشاره کرد. تویوتا در بازی های المپیک شانس بزرگی برای نشان دادن ترکیب ماشین های آزمایشی و جایگزین سوخت های فسیلی خود دارد و قصد ندارد که این فرصت را از دست بدهد.

اَشکال و ابعاد مختلف وسایل نقلیه

ویژگی های اتوبوس برقی تویوتا اختصاصی مسابقات

چندی پیش نیز این شرکت از اتوبوس برقی شیک و جذاب خود برای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ رونمایی کرد و با این حرکت به استقبال بازی های المپیک و پارالمپیک رفت. نام اختصاری این اتوبوس که APM است، برای جابجایی مسافران و بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. این اتوبوس برقی به گونه ای طراحی شده است که افراد مسن و معلول هم به راحتی سوار آن شوند و فضایی هم برای حمل صندلی چرخ دار آنها وجود دارد.

هر اتوبوس APM مجهز به “باتری لیتیم-یونی” است و با هر بار شارژ قادر به طی مسافتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر است. باتری ‌های لیتیم-یون بالاترین چگالی انرژی را فراهم می‌ کنند که تقریباً دو برابر انرژی قابل دسترسی از باتری‌ های نیکل-کادمیم است. باتری ‌های لیتیم-یون معمولاً برای تأمین نیروی لازم در دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی های اتوبوس برقی تویوتا اختصاصی مسابقات

روبات ها هم به کمک تماشاچی های معلول می آیند

پیش از این نیز عنوان شده که روبات ها نیز در المپیک ۲۰۲۰ به کمک افراد معلول خواهند آمد. این روبات های انسانی به نام HSR به عنوان نیروهایی پشتیبان خواهند بود که به کاربران معلول روی صندلی چرخدار و افراد ناتوان برای این مسابقات کمک خواهند کرد.

از حدود ۳۷۰۰ محصولی که تویوتا از وسایل نقلیه برای توکیو ۲۰۲۰ در حال تولید است، ۲۷۰۰ خودروی برقی به عنوان ناوگان اصلی حمل و نقل میان سالن ها در طول مسابقات المپیک توکیو مورد استفاده قرار می گیرد این خودروها مانند Mirai پس از مسابقات نیز مانند دیگر خودروهای الکتریکی تویوتا به صورت تجاری و برای خرید و فروش موجود خواهند شد.

میزان دی اکسید کربن منتشر شده

میزان دی اکسید کربنی که این خودروها منتشر خواهند کرد چیزی کمتر از ۸۰ گرم در یک کیلومتر است. به همین ترتیب ، تویوتا قصد دارد با استفاده از این ناوگان رسمی مورد استفاده در بازی های المپیک و پارالمپیک به هدف شرکتی با کمترین میزان تولید آلایندگی را بدست آورد.

روبات ها هم به کمک تماشاچی های معلول می آیند

تویوتا در پی جبران است

البته تویوتا با انتشار خودروی هیبریدی Prius  در سال ۱۹۹۷ پیشگام در زمینه سوخت های جایگزین بود. اما از آن زمان تاکنون این بازار پر فروش انبوه را با تسخیر تسلا ، جنرال موتور، نیسان و … عقب انداخته بود اما برای سال ۲۰۲۰ برنامه های زیادی دارد.  ، جنرال موتورز ، نیسان و دیگران. این سازنده خودرو اعلام کرده است که شش خودروی الکتریکی جدید را از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ تولید و عرضه خواهد کرد و المپیک توکیو ۲۰۲۰ سکوی پرتابی برای عملی کردن این ایده می شود.

قبلی
بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار