خودروهای الکتریکی تویوتا المپیک 2020 را تسخیر می کنند

0
170
خودروهای الکتریکی تویوتا المپیک 2020 را تسخیر می کنند

سال آینده مسابقات المپیک و پارالمپیک در توکیو برگزار می شود و تویوتا برنامه های زیادی برای توسعه و به خدمت گیری خودروهایی با باتری الکتریکی و سوخت های هیدروژنی در این مسابقات دارد.

این شرکت سازنده خودرو می گوید که می خواهد 3700 محصول از نوع وسایل نقلیه بسازد که 90 % آنها برقی هستند. این محصولات می توانند از سوخت های هیدروژنی، الکتریکی و حتی ترکیبی گاز – برقی استفاده کنند. از میان 3700 وسیله نقلیه ای که این شرکت می خواهد تولید کند، حدود 850 عدد از آنها دارای باتری الکتریکی و 500 تا از آنها دارای سلول سوختی الکتریکی هستند.

اَشکال و ابعاد مختلف وسایل نقلیه

این وسایل نقلیه در ابعاد و اندازه های مختلف عرضه می شوند که از جمله آن می توان به اتومبیل، اتوبوس، شاتل، اسکوتر، موتور سیکلت و … اشاره کرد. تویوتا در بازی های المپیک شانس بزرگی برای نشان دادن ترکیب ماشین های آزمایشی و جایگزین سوخت های فسیلی خود دارد و قصد ندارد که این فرصت را از دست بدهد.

اَشکال و ابعاد مختلف وسایل نقلیه

ویژگی های اتوبوس برقی تویوتا اختصاصی مسابقات

چندی پیش نیز این شرکت از اتوبوس برقی شیک و جذاب خود برای مسابقات المپیک 2020 رونمایی کرد و با این حرکت به استقبال بازی های المپیک و پارالمپیک رفت. نام اختصاری این اتوبوس که APM است، برای جابجایی مسافران و بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. این اتوبوس برقی به گونه ای طراحی شده است که افراد مسن و معلول هم به راحتی سوار آن شوند و فضایی هم برای حمل صندلی چرخ دار آنها وجود دارد.

هر اتوبوس APM مجهز به “باتری لیتیم-یونی” است و با هر بار شارژ قادر به طی مسافتی در حدود ۱۰۰ کیلومتر است. باتری ‌های لیتیم-یون بالاترین چگالی انرژی را فراهم می‌ کنند که تقریباً دو برابر انرژی قابل دسترسی از باتری‌ های نیکل-کادمیم است. باتری ‌های لیتیم-یون معمولاً برای تأمین نیروی لازم در دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی های اتوبوس برقی تویوتا اختصاصی مسابقات

روبات ها هم به کمک تماشاچی های معلول می آیند

پیش از این نیز عنوان شده که روبات ها نیز در المپیک 2020 به کمک افراد معلول خواهند آمد. این روبات های انسانی به نام HSR به عنوان نیروهایی پشتیبان خواهند بود که به کاربران معلول روی صندلی چرخدار و افراد ناتوان برای این مسابقات کمک خواهند کرد.

از حدود 3700 محصولی که تویوتا از وسایل نقلیه برای توکیو 2020 در حال تولید است، 2700 خودروی برقی به عنوان ناوگان اصلی حمل و نقل میان سالن ها در طول مسابقات المپیک توکیو مورد استفاده قرار می گیرد این خودروها مانند Mirai پس از مسابقات نیز مانند دیگر خودروهای الکتریکی تویوتا به صورت تجاری و برای خرید و فروش موجود خواهند شد.

میزان دی اکسید کربن منتشر شده

میزان دی اکسید کربنی که این خودروها منتشر خواهند کرد چیزی کمتر از 80 گرم در یک کیلومتر است. به همین ترتیب ، تویوتا قصد دارد با استفاده از این ناوگان رسمی مورد استفاده در بازی های المپیک و پارالمپیک به هدف شرکتی با کمترین میزان تولید آلایندگی را بدست آورد.

روبات ها هم به کمک تماشاچی های معلول می آیند

تویوتا در پی جبران است

البته تویوتا با انتشار خودروی هیبریدی Prius  در سال 1997 پیشگام در زمینه سوخت های جایگزین بود. اما از آن زمان تاکنون این بازار پر فروش انبوه را با تسخیر تسلا ، جنرال موتور، نیسان و … عقب انداخته بود اما برای سال 2020 برنامه های زیادی دارد.  ، جنرال موتورز ، نیسان و دیگران. این سازنده خودرو اعلام كرده است كه شش خودروی الکتریکی جدید را از سال 2020 تا 2025 تولید و عرضه خواهد کرد و المپیك توکیو 2020 سکوی پرتابی برای عملی کردن این ایده می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از