اخبار

خودروهای خودران اوبر اسباب تفریح مسافران شدند

کالاسودا- کالاسودا_خودروهای خودران اوبر اسباب تفریح و سرگرمی مسافران شدند. درواقع اوبر قصد دارد با کمک این خودروها، نظر مثبت مخاطبان را به سمت خود جلب کند.

اما ماجرای این تفریح و سرگرمی چیست ؟شرکت اوبر تصمیم دارد، با کمک سیستم های خودران خود، برای مخاطبان سرگرمی و تفریح خلق کند.درواقع شرکت اوبر حق امتیاز اختراعی را  برای سیستم واقعیت مجازی در خودروهای  خودرانش ثبت کرده است. سیستمی که طی مسیر مسافران را سرگرم می کند.

شایان ذکر است که گرچه برخی از افراد از این سیستم بسیار استقبال کرده اند، اما برخی دیگر معتقدند این سیستم باعث تهوع و حال بد آنان می شود . موضوعی که می تواند به عنوان یک امتیاز منفی برای این سیستم سرگرم کننده در نظر گرفته شود.

حالت دل پیچه و حس منفی این ابزار که البته برای افراد معدودی رخ می دهد، ناشی از وضعیت عدم همخوانی میان حرکات ایجاد شده و حرکات واقعی است. اما اختراع اوبر در تلاش است این مشکل را که برای بسیاری از کاربران تکنولوژی vr  رخ می دهد حل کند.

افزون بر این ها، می توان با کمک این ابزار،  اطلاعات مفیدی برای توریست های ناآشنا با منطقه فراهم کرد.به بیانی کلی تر، این شرکت ۲ اختراع اصلی ثبت کرده است .

اختراعاتی مکمل که «تجربه واقعیت مجازی برای خودرو» نام گرفته اند و البته مدت ها پیش  در سال  ۲۰۱۶ ثبت شده اند. فناوری مذکور برای سرنشینان سرگرمی فراهم می کند تا طی مسیر کمتر خسته شوند.در این طرح سیستم واقعیت مجازی محیطی ایجاد می کند که با حرکات خودروی خودران همخوان می شود.

نظر شما چیست ؟ سوار شدن در خودروهایی که به سیستم واقعیت مجازی مجهز هستند مهیج تر و کاربردی تر است یا سوار شدن درخودروهای عادی ؟ باید دید تکنولوژی جدید اوبر در بلند مدت چه مزایایی خواهد داشت .

مطالب مرتبط

برو بالا