خودروهای دانش بنیان تولید می شود

0
۳۱

شرکت های دانش بنیان به همکاری با ایران خودرو می‌پردازند تا بتوانند با استفاده از تکنولوژی خودروهای جدید بسازند.

به گزارش خبرنگار و کالاسودا، ایران خودرو که چند وقتی است دچار مشکلات اساسی شده است حالا  به دامن شرکت‌های دانش‌بنیان شده تا در محصولات جدید خود بتوانند از تکنولوژی بهره ببرند.

بنابراین گزارش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای همکاری و تامین فعالیت‌های فناورانه دانش بنیان با حمایت نهادهای مالی کشور در خودروسازان ایرانی اعلام آمادگی کرد.

این تصمیم در دیدار سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو گرفته شد و در این باره همکاری شرکت‌های دانش بنیان برای طراحی و تولید خودروهای برقی مورد تاکید قرار گرفت.

پس از این تصمیم مدیرعامل ایران‌خودرو همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان برای طراحی و تولید خودروهای برقی را از سیاست‌های گروه صنعتی برشمرد و گفت: برای تحقق این مهم  حمایتهای مالی و معنوی معاون علمی وفناوری رئیس‌جمهوری و نهادهای قانون‌گذار برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز آن بسیار ضروری است.

وی با اشاره به توجه به حوزه‌های فناورانه برای ارتقای کیفی و تولید محصولات جدید، اظهار کرد: اجرای هرچه سریع‌تر تعهدات به مشتریان، سرمایه‌گذاری برای توسعه محصول و افزایش داخلی‌سازی قطعات از اولویت‌های کاری ایران خودرو است.

همچنین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در این دیدار بر همکاری با گروه صنعتی ایران خودرو و ایجاد حلقه‌های ارتباطی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و این گروه صنعتی تاکید کرد.

گفتنی است، خودروهای برقی در ایران قرار است به زودی تولید شود و شرکت های دانش بنیان در این زمینه با خودروسازان ایرانی همراهی خواهند داشت. البته پیش از لین ایران دست به واردات خودروهای برقی زده و در آینده ای نزدیک این خودروها به خیابان می آیند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از