محصول جدید بی ام و، خودروی BMW i4 رقیب تسلا خواهد شد؟

0
172
محصول جدید بی ام و، خودروی BMW i4 رقیب تسلا خواهد شد؟

خودروهای سری i  بی ام و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 رونمایی شدند و اخیرا این تولیدکننده خودرو از جدیدترین مدل این سری به نام i4 که در سال 2021 معرفی و عرضه خواهد شد، پرده برداشته است.

خودروی BMW i4 دوستدار محیط زیست

این سری از خودروهای بی ام و BMW i4 با مدل های نوآورانه ای چون خودروی شهری i3 city و خودروی اسپورت i8 معرفی شد و اکنون مدل i4 به عنوان برند فرعی برای حجم وسیعی از بازار و قطعات دوستدار محیط زیست عرضه خواهد شد. شاید در طرح ها وجود اگزوز شما رو شوکه کند اما این اگزوزها نمایشی بوده و قرار است با باتری های الکتریکی کار کند.

باتری های الکتریکی قوی

این هدف در این راستا به وجود امده است که اتحادیه اروپا در نظر دارد تا میزان تولید گازهای ناشی از کربن را تا سال 2030 میلادی 35 درصد کاهش دهد. به همین دلیل خودروسازان تنها نمی توانند بر خودروهای با قوای محرکه بنزین و دیزل تکیه کنند و بسیاری از آنها رو به تولید خودروهایی با باتری الکتریکی آورده اند. بی ام و در همین راستا برنامه دارد که تعداد 25 خودروی الکتریکی را تا سال 2025 روانه بازار کند که  13 عدد از آنها هیبریدی است.خودروی BMW i4 دوستدار محیط زیست

طرح های بیشتر در راه است

مدیر طراحی گروه بی ام و، ون هویدونک مطمئن است که طرح های بیشتری نیز به این مجموعه اضافه خواهدشد و مدل های مفهومی دیگری نیز در حال توسعه است. او در این باره می گوید: «در طرح های ما، مفهوم بر اساس مفهوم طراحی Vision Next 100 خواهد بود که در سال 2016 رونمایی شد. البته ما کاری زیادی با این خط داریم و باید آن را بهبود ببخشیم. با اندکی خوش بینی قادر خواهیم بود، که به زودی نمایشگاهی از این خودرو راه اندازی کنیم».

سرعت و طراحی خودروی BMW i4

خودروی BMW i4دارای حداکثر سرعت 124 میلی آمپر بوده و در سال 2021 عرضه خواهد شد. این خودرو یکی از خودروی سدان با اندازه متوسط و مناسب برای خانواده هاست که در دسته خودروهای الکتریکی می تواند به یکی از بهترین خودروهای این صنعت قرار گیرد. در واقع این خودرو به گونه ای طراحی شده است که امکان رانندگی راحت و سرعت در حرکت را برای راننده فراهم کند.

این خودرو یکی از 25 خودروی الکتریکی است که تا 2025 معرفی خواهد شد و دارای دو موتور الکتریکی با بردار گشتاور تمام جهته است. به نظر می رسد که بی ام و حرکت تسلا در این مسیر را دنبال کرده و خروجی قدرتمندی را تحویل خواهد داد. باید دید آیا این خودرو می تواند به رقابت با تسلامدل 3 بپردازد یا خیر. نظر شما در این مورد چیست؟

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

دیدگاه خود را بیان کنید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید