اخبار

دارا خسروشاهی رویای سلطه بر خاورمیانه را در سر دارد

کالاسودا - کالاسودا در حالی که اوبر از برخی بازارهای جنوب شرقی آسیا خارج شده است، اخیرا هدف خود را روی تسخیر خاورمیانه گذاشته و به نظر می رسد به دنبال خرید بزرگ ترین رقیب خود در خاورمیانه است. باید دید آیا این شرکت می تواند بزرگ ترین رقیب خاورمیانه اش را بخرد؟

بر اساس گزارش جدیدی که منتشر شده است، اوبر در حال مذاکره برای خرید شرکت کریم (Careem) به قیمت 2 تا 2.5 میلیارد دلار است. این شرکت یکی از بزرگ ترین رقبای اوبر در خاورمیانه و مستقر در دوبی است که در بیش از 70 شهر و در حداقل 10 کشور رقابت می کند؛ از شهرهایی در شمال آفریقا تا پاکستان.

شرکت مذکور در بیشتر این مناطق سهم زیادی را در اختیار دارد و حتی در برخی از آنها بر بازار حکمرانی می کند. پس از اجرایی شدن قانونی که به زنان عربستانی اجازه رانندگی را می دهد، شرکت کریم اقدام به استخدام رانندگان زن این کشور کرده است.

 

مذاکره برای ادغام بالقوه

بلومبرگ از منابع آگاه این جریان گزارش می دهد که اوبر و کریم در حال مذاکره برای ادغام بالقوه هستند. هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص نهایی نشده و هیچ معامله ای صورت نگرفته است و مذاکرات می تواند ادامه یابد.

گفته می شود که اوبر و کریم در ماه جولای نخستین مذاکرات را برای ادغام این کسب و کار بزرگ خاورمیانه در جهت حل و فصل رقابت در این منطقه به انجام رساندند که البته برای هر دو شرکت نیز پر هزینه است. به نظر می رسد که مذاکرات به خرید کامل این شرکت نزدیک شده است.

کریم در چندین بازار در خاورمیانه در حال خدمت رسانی است و خود را به رقیب جدی اوبر تبدیل کرده است. اگر در این میان معامله ای به انجام برسد، می توان گفت که در واقع اوبر برنده این رقابت است و به بزرگ ترین اپراتور سرویس های آنلاین در این منطقه تبدیل شده است. اوبر پیش از این گفته بود که از بازارهای بیشتری خارج نخواهد شد و برای ادغام و خرید بازارهای بالقوه خواهد جنگید. اکنون هدف خود را روی خاورمیانه گذاشته است.

 بر اساس پیشنهاد اولی که شرکت دارا خسروشاهی به کریم داده بود، مدیران کریم همچنان می توانستند مدیریت روزمره شرکت ادغام شده را در دست بگیرند؛ در حالی که یک یا هر دو برند کمپانی ها حفظ می شود. پیشنهاد دیگر این بوده که اوبر به طور کامل کریم را تصاحب کند که البته افرادی مدعی شده اند که مذاکرات در این باره ادامه دارد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
مجله اینترنتی کالاسودا یک وب سایت خبری تحلیلی، تکنولوژی می باشد که در زمینه های نقد و بررسی تخصصی،تریلر، تکنولوژی و ترفندها می باشد که با هدف ارائه به روز ترین مطالب در خدمت شما عزیزان می باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© کپی هر کدام از مطالب این سایت تنها با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.

برو بالا