داستان Windows Me یا همان نسخه اشتباهی ویندوز

0
521

بیست سال پیش، جهان با مشکلات نرم افزار زیادی رو به رو بود. نسخه‌ی Windows Me یکی از این اشتباهات بزرگ بود که بنا به اظهارات PCWorld، به عنوان ” نسخه‌ی اشتباه ویندوز” لقب داده شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، مایکروسافت ویندوز 2000 را در 17 فوریه 2000 منتشر کرد. ویندوز 2000 یک شاهکار فراموش شده بود که یک سیستم عامل 32 بیتی را ارئه می‌داد. هفت ماه بعد، مایکروسافت Windows Millenium Edition را در 14 سپتامبر 2000 منتشر کرد. این سیستم عامل برای کاربران خانگی طراحی شده است.

با عرضه‌ی ویندوز XP، مایکروسافت یک سیستم عامل مصرف کننده کاملاً مبتنی بر Windows NT را عرضه کرد. این یک سیستم عامل برای مشاغل نیز کاربردی بود.

Windows Me نسخه‌ی موقت ویندوز بود که بین عرضه ويندوز 98 و ويندوز XP ، پا به میدان گذاشت اما آنقدرها هم موفق نبود.

Windows Me برخی ویژگی‌های خود را از Windows 2000 دریافت کرده است.

سری سیستم عامل‌های ویندوز 9x – یعنی ویندوز 95، ویندوز 98 و Windows Me – همیشه به دلیل ناپایدار بودن مورد انتقاد قرار می‌گرفتند. Windows Me حتی از ویندوز 98 نیز ناپایدارتر بود.

Dan Tynan از PCWorld، ویندوز Windows Me را “نسخه اشتباهی” ویندوز لقب داد و گفت که این یکی از 25 محصول در بین بدترین فناوری‌ها در تمام دوران است.

در این میان، برخی از افرادی که از Windows Me نا امید شده بودند و یا چیزهای بدی در مورد آن شنیده بودند؛ تصمیم گرفتند ویندوز 2000 که فقط برای مشاغل در نظر گرفته شده بود را تهیه کنند.

نسخه کامل ویندوز 2000 حرفه‌ای 319 دلار بود که 110 دلار بیشتر از قیمت Windows Me بود.

در پایان، ویندوز XP به نابسامانی ویندوز 2000 و Windows Me پایان داد.

مایکروسافت ویندوز XP را منتشر کرد و پایدارتر Windows NT را برای کاربران خانگی به ارمغان آورد. ویژگی‌های مانند رابط کاربری دوستانه و چندرسانه‌ای Windows Me در ویندوز XP به شکل پایدارتری به کار گرفته شده بود.

با انتشار ویندوز XP، کاربران تجاری و خانگی اکنون از همان نسخه دسک تاپ ویندوز استفاده می‌کردند. مطمئناً نسخه‌های Home و Professional با چند ویژگی مختلف وجود داشت؛ اما هر دو سیستم عامل یکسانی داشتند.

البته ویندوز XP نیز مشکلاتی از جمله مشکلات امنیتی را داشت؛ اما این نسخه یکی از نسخه‌های موفق ویندوز در گذشته بود.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها