دانشگاه های ایرانی به تراز جهانی می رسند؟

دانشگاه های ایرانی به تراز جهانی می رسند؟

طرح ارتقای دانشگاه های ایرانی برای رسیدن به تراز جهانی بین المللی با توجه به شرایط موجود و با محوریت ارتقای 5 دانشگاه و 5 پژوهشگاه برتر به انجام خواهد رسید.

شرایط جدیدی که در داخل کشور با ان مواجه شویم سبب ایجاد ماموریت های مشترک در بخش ملی پژوهشگاه ها و دانشگاه ها شده و برای رسیدن به این مهم، دانشگاه ها باید به تراز جهانی برسند.

طرحی در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی

این خبر را منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست هم‌اندیشی پروژه اقتصاد مقاومتی که صبح امروز برگزار شد داد و اعلام کرد که این طرح در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و با شاخص های خاص صورت خواهد گرفت.

وزیر علوم تراز جهانی دانشگاه ها را با شاخص های تعریف شده مد نظر قرار خواهد داد و  نقشه راه نیز برای رسیدگی به چالش های پیش رو و راه حل ها نیز تعریف شده است.

غلامی افزود: «ما در بحث ارتقای جهانی حتما باید به جایگاه تراز علمی توجه کنیم و اینکه تاکنون در چه شرایطی بوده ‌ایم و در آینده چقدر دانش آموخته اخلاق مدار می توانیم تربیت کنیم.پروژه ارتقای دانشگاه ها به سطح جهانی مورد سوال افراد مختلف از درون و بیرون دانشگاه هاست و ما باید پاسخ مناسبی برای این سوالات داشته باشیم.

دانشگاه های ایرانی می بایست هدف مهمی برای داوطلبان خارجی تلقی شود و تلاش هایی نیز برای رسیدن به نتایج بهتر به انجام خواهد رسید.

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها