دخالت دولت بایدن در سیستم عامل آی او اس ۱۷ و اپ استور

دولت بایدن ضمن انتشار گزارشی علیه اپل، قوانین جدیدی را توصیه کرد که تغییرات عمده در آی او اس ۱۷ آیفون و سیاست‌های اپ استور را مد نظر قرار می‌دهد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از گیزچاینا، مخابرات ملی و اداره اطلاعات (NTIA) مشاور اصلی رئیس جمهور در زمینه سیاست‌های مخابراتی و اینترنت است.

این اداره در آوریل ۲۰۲۲، تحقیقاتی را برای تجزیه و تحلیل رقابت میان سیستم عامل‌های نصب روی گوشی آغاز کرد.

تحقیقات از طریق یک دستور اجرایی انجام شد. هدف ایجاد تغییرات و بهبود رقابت بود. همچنین، هدف آن کاهش موانع برای تازه واردان و بهبود تجربه برای کاربران اعلام شد.

امروز، NITA با اولین گزارش در مورد iOS اپل خروجی خود را نشان داد و بر این اساس ممکن است تغییرات عمده‌ای را در اپ استور و آی او اس ۱۷ به طور کلی مشاهده کنیم.

 

توصیه هایی برای اپل استور و آی او اس

در این گزارش، توصیه نامه‌ای به شرح زیر ارائه شده است:

اپل باید به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث اجازه دانلود و نصب دهد. این برند نمی‌تواند از نصب برنامه‌های خارج از اپ استور توسط کاربران جلوگیری کند. همچنین، باید به فروشگاه‌های اپلیکیشن و برنامه‌های تحت وب به عنوان جایگزین اجازه نصب دهد.

توسعه دهندگان باید آزادانه از سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای خود در داخل آی او اس و اپ استوراستفاده کنند.

محدودیت موتور مرورگر برای برنامه های مرورگر شخص ثالث نباید وجود داشته باشد.

برنامه‌های از پیش نصب شده و گزینه‌های پیش فرض اپل روی آی او اس باید محدود باشند.

کاربران باید آزادانه برنامه‌های خود را به عنوان پیش فرض انتخاب کنند. آی او اس باید اجازه حذف یا پنهان کردن برنامه‌ها را بدهد

اپل باید فرآیندهای بررسی خود را در فروشگاه اپل بهبود بخشد.

این گزارش قوانین جدید و اقدامات ضدتراست اضافی را توصیه می‌کند. اپل به عنوان یک مانع در رقابت برای بهبود رقابت ایستاده است.

شایعه شده است که مدیران اپل تلاش دارند تا نسخه بعدی سیستم عامل آی او اس یعنی نسخه ۱۷ را مطابق انتظار کاخ سفید تعریف و منتشر کنند.

بدین ترتیب دولت بایدن به جمع کشورهایی مانند هند، اتحادیه اروپا، ژاپن و کره جنوبی می‌پیوندد که تلاش خود علیه سیاست‌های انحصارگرایانه اپل را تشدید می‌کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها