دختر ۱۷ ساله برنده چالش طراحی گیم

کالاسودا – دسامبر سال گذشته، شرکت گوگل اعلام کرد که یک رویکرد ابتکاری جدید در خصوص طراحی بازی با جامعه هدف دختران طراحی کرده که نام ان را Change the game  گذاشته است.

هدف این کار توجه بر این حقیقت است که زنان و دختران جوان که طراح و گیمر هستند، بازی هایی متناسب با آنچه در ذهن دارند طراحی کنند.

چالش Change the Game Design دختران جوان در سراسر ایالت متحده را هدف قرار داده تا بازی ای طراحی کنند که خود دوست دارند آن را بازی کنند. امروز همزمان با افتتاح نمایشگاه بازی E3، گوگل اعلام کرد که برنده جایزه بزرگ یک دختر ۱۷ ساله از واشنگتن به نام کریستین است. او به دلیل طراحی بازی در پلتفرم پازلی به نام Mazu به این جایزه دست یافت.

کاراکتر بازی Mazu یک دختر جوان است که از هوش و عقل خود استفاده میکند تا راه خود را در یک سفر از طریق یک جنگل پر خطر، شکارچیان گرسنه و خطرات دیگر طی کند.

جایزه این مسابقه ۱۰ هزار دلار بورس تحصیلی و کمک ۱۵ هزار دلاری مدرسه فناوری به کریستین است. او و چهار فینالست دیگر تجربه ای منحصر به فرد از حضور از E3 خواهند داشت که میتوانند بازی خود را طی توری که در این نمایشگاه برگزار میشود به دیگران معرفی کنند.

این چالش امیدوار است که بتواند صنعت بازی را متنوع سازد. بر اساس مطالعه گوگل، زنان و دختران ۵۹ درصد از گیمرهای بازی های موبایلی را تشکیل میدهند.  در حالی که زنان تنها ۲۳ درصد از صنعت بازی را تشکیل میدهند. پسران در مقطع دبیرستان سه برابر نسبت به دختران در همان سن تمایل به بازی کردن گیم های رایانه و موبایلی دارند.

اکثر دخترانی که به بازی های ویدئویی علاقه مند هستند، به این فکر میکنند که فضایی برای این کار برای انها وجود ندارد. اگرچه این مسابقه به آنها این امکان را میدهد که برای طراحی بازی مورد علاقه خود برنامه ریزی کرده  و دیگر جنبه های غیرکدی همانند هنر، طراحی گرافیک ، موسیقی و… را نیز درآن اعمال کنند.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

قبلی «
بعدی »

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار