درآمد سه ماهه چهارم سال 2019 آلفابت تحلیلگران را ناامید کرد

0
274

در خبرهای قبلی ذکر کردیم که آلفابت شرکت مادر گوگل گزارش درآمد سه ماهه چهارم سال 2019 را منتشر کرده است که پایین‌تر از حد انتظارات تحلیل گران است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از indianexpress، بر اساس داده‌های گرداوری شده توسط بلومبرگ، درآمد کل آلفابت، به استثنای پرداخت به شرکا در سه ماهه چهارم، 37.6 میلیارد دلار بوده که کمتر از پیش بینی‌های 38.4 میلیارد دلار تحلیلگران بود.

درآمد ناشی از تبلیغات در سه ماهه 17٪ رشد داشته است؛ اما رشد آن در مقایسه با سه ماهه مشابه سال قبل با 20 درصد ؛ کمتر است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که تبلیغات YouTube در سال 2019 مبلغ 15.1 میلیارد دلار فروش داشته که نسبت به سال گذشته 36 درصد رشد داشته است؛ این رقم از پیش بینی تحلیل گران پایین‌تر است.

گوگل به طور مداوم اعلام کرده که یوتیوب منبع اصلی رشد درآمد این کمپانی است، اما جزئیات آن را تا دوشنبه اعلام نکرده است.

کسب و کار تبلیغاتی در جستجوی گوگل اگرچه هنوز هم بسیار سودآور است؛ اما به دلیل گسترش سایر راهها برای دستیابی به مخاطبان عظیم آنلاین، از جمله رسانه‌های اجتماعی، تجارت الکترونیکی و ویدئو رشد زیادی نداشته است.

درآمد ناشی از موتور جستجوی این شرکت 17 درصد سود را در سه ماهه تعطیلات کلیدی به ثبت رسانده است، اما این رشد از رشد 25 درصدی تبلیغاتی فیسبوک کمتر است. آمازون نیز در بخش تبلیغات خود 41٪ رشد فروش را تجربه کرده است.

در بستر ویدئوی آنلاین، یوتیوب یک مهم‌ترین دارایی‌های گوگل است؛ اما این پلتفرم در سال 2019 از جنبه‌های گوناگونی مانند پخش ویدئوهای نامناسب مورد انتقاد قرار گرفته و وادار شده برای کودکان ویدئوهای تبلیغاتی هدفمند و طبق اصول ارائه دهد.

علاوه بر درآمد ناشی از یوتیوب، آلفابت در مورد درآمدها مربوط به سرویس‌های ابری نیز گزارشی ارائه کرده است که طبق داده‌ها این درآمد بالغ بر 2.6 میلیارد دلار بوده و که نسبت به سال گذشته 53٪ افزایش یافته است. گوگل در حال سرمایه گذاری در این تجارت است تا بتواند با آمازون و مایکروسافت رقابت کند.

علاوه بر ارائه داده‌ها و گزارش‌های مالی در خصوص درآمدها ناشی از یوتیوب و سرویس‌های ابری؛ کمپانی گوگل گزارشی در مورد میزان درآمد ناشی از کلیک کردن کاربران بر روی تبلیغات گوگل ارائه نکرده است. این آمار در گذشته بسیار اهمیت داشت اما چند سالی است به آن کمتر پرداخته می‌شود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها