چگونه از درد مفاصل مچ و گردن در هنگام استفاده طولانی از تلفن جلوگیری کنیم؟

0
103
چگونه از درد مفاصل مچ و گردن در هنگام استفاده طولانی از تلفن جلوگیری کنیم؟

امروزه مردم ساعت ها از گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند و گردن خود را به واسطه راحتی بیشتر در هنگام استفاده از گوشی در زاویه های ناراحت کننده قرار می دهند. این امر باعث شده است که افراد زیادی از  درد در دست، مچ و گردن خود به دفعات شکایت کنند. در این مقاله چند نکته برای جلوگیری از ابتلا به این نوع درد مفاصل آورده شده است.

تمرینات کششی

هرزگاهی در فواصل نگهداشتن گوشی در دستان خود، به دستانتان استراحت داده و تمرینات کششی را با گردن، مچ و انگشتان خود در فواصل منظم انجام دهید. برخی از تمرین های اساسی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

  • کف دست خود را روی یک میز قرار دهید و یک انگشت را با استفاده از دست دیگر خود به آرامی بکشید و انگشت را تا حد ممکن خم کنید. این روند را برای هر انگشت تکرار کنید.
  • کف دست خود را در مقابل یکدیگر در حالت دعا کردن قرار دهید. با دستان خود فشار رو به پایین بیاورید، کف دست خود را تا زمانی فشار دهید که احساس کشیدگی کنید. برای چند ثانیه این کار را متوقف کنید و مجددا سه بار آن را تکرار کنید.
  • به آرامی سر خود را به سمت چپ و راست و بالا و پایین بچرخانید. سر خود را در جهت عقربه های ساعت و ضد جهت عقربه های ساعت بچرخانید. حداقل 5 دقیقه این روند را تکرار کنید و بعد از هر نوبت مکث کنید.
  • یک توپ ضد استرس بگیرید و ده بار آن را به آرامی فشار دهید.
  • انگشتان دست خود را بکشید و تا حد ممکن آنها را از یکدیگر فاصله بگیرید. این حرکت را ده بار تکرار کنید.

تمرینات کششی

برای تایپ کردن از هر دو انگشت استفاده کنید

بیشتر ما عادت داریم که به طور انحصاری با دست غالب که تسلط بیشتری با آن داریم روی گوشی هوشمند تایپ کنیم. این کار بیشترین فشار را روی انگشت شست می آورد که اغلب فشار تایپ کردن را به گردن آن می اندازیم. در نتیجه درد شست به عنوان  سندرم”انگشت شست نوشتاری” شناخته می شود.

در صورت با استفاده از هر دو دست در هنگام تایپ، می توان از این وضعیت جلوگیری کرد. به این ترتیب هر دو انگشت شست شما قادر به مشارکت در کار تایپ خواهند بود. همچنین می توانید با استفاده از قلم این وضعیت را تغییر دهید و به انگشتان خود استراحت دهید.

برای تایپ کردن از هر دو انگشت استفاده کنید

از ویژگی Swipe در هنگام تایپ کردن استفاده کنید

می توانید با استفاده از ویژگی “Swiping” یا کشیدن که روی  بسیاری از صفحه کلیدهای دیجیتال وجود دارد، تایپ کنید. این روش تایپ کردن خیلی سریع تر از حالت معمولی است و به اندازه تایپ کردن معمولی فشار زیادی روی انگشتان شما نمی گذارد. Gboardو Swiftkey چند برنامه عالی برای کیبورد با چنین صفحه کلیدهایی هستند.

از ویژگی Swipe در هنگام تایپ کردن استفاده کنید

 از ویژگی تبدیل گفتار به متن استفاده کنید

امروزه اکثر تلفن های هوشمند دارای گزینه های گفتاری به متن بسیار مفید هستند اما اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند. در این سیستم از هوش مصنوعی گوشی استفاده می شود که دستورات شما را می شنود و آنها را به عمل تبدیل می کند. به عنوان مثال ، می توانید یک پیام را دیکته کنید و هوش مصنوعی آن را به یک پیام متنی تبدیل می کند. یا می توانید برای انتخاب گزینه ای روی صفحه ، باز کردن برنامه ، جستجوی یک موضوع به صورت آنلاین و غیره ، دستورات لفظی را به گوشی خود صادر کنید.

 از ویژگی تبدیل گفتار به متن استفاده کنید

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها